fbpx

У Чорнобильській зоні відчуження вчені виявили рідкісну птицю

На лапі у птиці надіто кільце з номером, завдяки чому вчені зуміли відстежити його міграцію.

У Чорнобильській зоні відчуження вчені зафіксували червонокнижного чорного лелеки. Спостерігаючи за птахами, фахівці Українського центру по дослідженню диких птахів і Державного спеціалізованого підприємства “Екоцентр” сфотографували чорного лелеки, що сидить на електричному стовпі.

Розглядаючи знімки, фахівці помітили у нього на лапі кільце з номером. Виявилося, що саме цей птах був окільцьована в 2010 році неподалік міста Знайомі (Чеська Республіка ), повідомляє прес-служба Державного агентства з управління зоною відчуження.

Вже через три місяці після того, як на лапу лелеки було надіто кільце, його помітили в долині Бейт-Шеан на півночі Ізраїлю. У 2015 році птицю бачили на рибних ставках в повіті Харгіта ( Румунія ).

На початку серпня 2017 року цю лелеки в гніздовий період помітили на території зони відчуження, неподалік від залізничної станції Янів.

За словами провідного інженера ГСП “Екоцентр” Ігоря Чижевського, інформація, яку вчені отримують, спостерігаючи за окільцьованими птахами, важлива для вивчення їх життя.

Читайте також: В УКРАЇНІ ЗАФІКСУВАЛИ СПАЛАХ ЕНТЕРОВІРУСУ: ЗАХВОРІЛИ 73 ДИТИНИ

“Інформація, отримана за допомогою мічення птахів кільцями, дуже важлива для розуміння шляхів і термінів їх міграції, розселення, зміни чисельності, тривалості життя, причин загибелі, а також для вивчення способів перенесення птахами паразитів і збудників хвороб”, – сказав він.

Нагадаємо, що чорний лелека занесений до Червоної книги України.

Джерело.

You cannot copy content of this page