fbpx
Здоров'я
Час прийому їжі і наше здоров’я: який зв’язок? Секрет поліпшення здоров’я – збільшення часу між прийомами.

А що якщо поміняти не те, що ви їсте, а час прийому їжі? Дослідження, проведені на мишах, довели, що час прийняття їжі впливає на вагу і метаболізм. Секрет поліпшення здоров’я в тому, щоб збільшити час між прийомами їжі протягом доби.

Кілька років тому професор Сатчідананда Панда (Satchidananda Panda) з всесвітньо відомого Інституту Солка в Каліфорнії довів, що миші, яких годували жирною їжею раз на 8 годин, були здоровішими і стрункішою, ніж миші, які їли ту ж їжу, але коли забажають.

У більш пізніх дослідженнях вчені розтягували «голодні» періоди c 12 до 15 годин. І знову виявили, що миші, які харчувалися раз на 12 годин, були більш здоровими і худими, ніж їх побратими, які вживали ту ж кількість їжі, але в будь-який час.

Але чи буде час прийому їжі впливати на здоров’я людей? Щоб перевірити припущення, передача BBC Trust Me I’m a Doctor запросила 16 добровольців для участі в 10-тижневому дослідженні, яке проводив доктор Джонатан Джонстон (Jonathan Johnston) в Університеті Суррея.

На початку дослідження у добровольців зміряли кількість жиру, рівень цукру в крові, рівень ліпідів (жирів) в крові і рівень холестерину. Потім їх випадковим чином розділили на дві команди: «червоних» і «синіх».

«Сині» повинні були харчуватися як завжди. А «червоних» вчені попросили дотримуватися звичної дієти, але пересунути сніданок на 1,5 години пізніше, а вечерю – на 1,5 години раніше. Це означає, що 3 додаткових години на добу вони не їли. Кожен вів щоденник харчування і сну, щоб гарантувати, що вони їли таку ж кількість їжі, як зазвичай.

Безліч досліджень доводять, що тривалі періоди без їжі позитивно впливають на організм.

До того ж організм по-різному справляється з калоріями в різний час доби. Як запевняє Джонстон, найгірше час для вживання цукру і жиру – пізня ніч, коли рівні цих речовин в крові і так високі.

Ведучий передачі Trust Me I’m a Doctor Кріс Ван Тюллекен (Chris Van Tulleken) провів досвід на собі: здав аналіз крові вранці, потім поснідав о 10 ранку яйцями з сосисками і беконом. Відразу після їжі у нього знову взяли кров на аналіз і протягом декількох годин брали кров кожні півгодини.

12 годин по тому, о 22:00, Кріс повечеряв таким же набором продуктів, який з’їв на сніданок. І знову протягом кількох годин у нього брали кров кожні півгодини, перш ніж він пішов в ліжко.

Аналізи крові показали, що після сніданку рівень цукру в крові досить швидко повернувся до норми, рівень жирів у крові почав падати приблизно через три години.

Увечері після такої ж їжі рівень цукру в крові залишався високим тривалий час, а рівень жирів продовжував зростати навіть через 4 години після прийому їжі.

Тож Джонстон правий, нашому організму не подобається, коли ми багато їмо на ніч. Північні закуски гірше впливають на наше тіло, ніж їжа, з’їдена на початку дня. Отже, варто дотримуватися прислів’я: снідай як король, обідай як принц, вечеряй як жебрак. Якщо хочете з’їсти щось жирне і смажене – з’їжте це вранці.

Повернемося до головного эксперименту: що сталося з випробовуваними, які протягом 10 тижнів брали участь в експерименті?

Виявилося, що добровольці з «червоної» групи, які снідали пізніше, а вечеряли раніше, в середньому втратили більше жиру. Аналізи крові показали істотне зниження рівня цукру і холестерину в порівнянні з результатами групи «синіх», які харчувалися як зазвичай.

Можливо, у вас не вийде збільшити тимчасові проміжки між прийомами їжі. Це не завжди сумісно з робочим і часу та складання розкладу. Але що ви точно можете зробити, так це уникати поїдання чізбургерів в ночі 🙂

Джерело

Всім здоров’я!

facebook