fbpx

Через два місяці життя в США, куди нас занесло з Чернігова з чотирьма дітьми, я зрозуміла, чому нас впізнають на вулицях, хоч як не приховуй свою національність. Це стало випробуванням. У нас в Україні до цього ще не прийшли

Через два місяці життя в США, куди нас занесло з Чернігова, я зрозуміла, чому нас впізнають на вулицях, хоч як не приховуй свою національність.

Не подумайте, ми й не намагаємося це робити, ми з чоловіком і чотирьма дітками пишаємося, що ми українці.

Просто цікаво було усвідоміти, що ж нас так видає, коли ми вдягнені у побутове вбрання, і наче нічим не виділяємося на фоні місцевих.

Отже, почнемо з однієї з очевидних ознак – акценту. Звичайно, якщо ти володієш англійською мовою і постійно практикуєшся, згодом твоя мова наблизиться до ідеалу. Однак найчастіше корінні американці одразу розуміють, що з ними говорить іноземець.

Цікаво, що в залежності від твого акценту ти можеш стати і українцем, і ірландцем, і німцем. Причому сам того навіть не підозрюючи. США – мультинаціональна держава, в якій на слуху безліч різних говірок.

Друге, що видає нас серед американців, – це харчові звички. Наприклад, у наших слов’янських країнах ми звикли готувати їжу про запас. Суп чи борщ можна їсти хоча б 2-3 дні, те саме з іншими стравами. Тут же люди часто купують у магазинах напівфабрикати або готові страви.

Також вони люблять їсти не дома, що роблять досить часто. Ми ж вибираємось у кафе чи ресторан швидше з нагоди, але далеко не щодня.

Крім того, американці мають своєрідну градацію страв. Вони не їстимуть на сніданок те, що прийнято подавати на обід, і так далі.

Незважаючи на те, що в Америці живуть люди з усіх куточків планети, місцевий менталітет ні з чим не поплутати.

В очі відразу впадає ввічливість та відкритість американців. При зустрічі тобі обов’язково посміхнуться та запитають, як у тебе справи. У нас в Україні до цього ще не прийшли. Не навченого досвідом іноземця може здивувати надмірна відкритість місцевих жителів.

У свою чергу наші люди поводяться більш стримано та приховано. Зовні ми можемо здаватися скоріше похмурими, ніж життєрадісними. Часто у погляді можна побачити якусь недовірливість, і воно так і є, адже нам все тут чуже.

Відрізняється також стиль одягу. Для американця головне, щоб одяг був зручним і комфортним. Він може надіти перше, що потрапить під руку, і не переживатиме про те, що про нього подумають інші.

Нам же, хоч би як те заперечували, хочеться виділятися. Наприклад, за першої ж нагоди наша жінка обов’язково одягне туфлі на підборах і зробить яскравий макіяж. В Америці воліють зручне взуття на низькій ході і не паряться про тону косметики на обличчі.

Крім того, у США люди не бояться експериментувати. Те, що нашій людині здасться безглуздим, тут виглядатиме стильно та гармонійно. Звичайно, вирахувати нас можна і за слов’янською зовнішністю, якщо ми говоримо про українців та білорусів.

Різниться й відношення до життя. Вони сміливіші. Упевненіші. Американці ставить цілі та досягають їх. Їх не зупиняють і не лякають жодні перешкоди, і американець зробить усе, щоб досягти свого. Українця ж легко збити з пантелику. Ми звикли звинувачувати зовнішні обставини, які нібито завадили нам стати кращими.

Це чітко простежується щодо місцевих жителів та емігрантів.

В Америці люди вміють і знають, як відстоювати свою думку. Втім, цьому їх навчають із дитинства. Вони не бояться, що хтось не погодиться з ними. Нашій же людині може бути ніяково, вона швидше промовчить, ніж скаже свою думку.

Щоб жити в США, зрозуміли ми, насамперед потрібно вчитися банально розмовляти та стояти на своєму.

Американський темп життя просто задавить того, хто до цього не готовий. Важливо окреслити свої особисті межі та захищати їх. Влитися у суспільство вдасться, якщо ти щиро цього захочеш і почнеш розуміти місцевих жителів. Ми ще не зовсім цього навчилися, шлях до цього буде непростим і довгим.

Так чи інакше, переїзд до Америки став для нас випробуванням, але тут наші діти в мирі.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page