fbpx

Чи будуть українці платити за тепло влітку

Абонплата на опалення: чи будуть українці платити за тепло влітку.

“Ми будемо застосовувати тарифи на доставку газу і опалення на основі потужності, що дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці “, – йдеться в меморандумі з МВФ. В документі також зазначено, що нововведення повинні прийняти до кінця липня, як пише сайт “Сегодня”.

Введення тарифу “на доставку опалення” фактично означає, що тариф поділять на дві складових: безпосередня вартість тепла і абонплата на утримання інфраструктури. Першу складову доведеться платити тільки в опалювальний сезон, а абонплату – круглий рік.

Член Національної комісії, яка здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Руслан Машляковський пояснив: “встановлення двоставкових тарифів на центральне опалення може бути виключно ініціативою компанії-постачальника тепла”.

Як пояснили в департаменті теплопостачання НКРЕКУ, компанія-постачальник повинна узгодити рішення про введення абонплати з місцевою владою, провести обговорення і тільки після цього – направити свої розрахунки в комісію. У НКРЕКУ розрахунки перевірять і приймуть рішення, затверджувати тариф, чи ні.

Про те, щоб всіх постачальників змусити ввести абонплату, на даний момент мова не йде. Абонплата на опалення вже є в Івано-Франківську, Мелітополі, Дніпрорудному, Львові, Вінниці.

Так, в опалювальний сезон львів’яни платять 1266,5 гривні за кожен використаний гігакалорій тепла. 53,4 гривні від цієї суми – вартість абонплати. У неопалювальний сезон, наприклад, влітку, за опалення доводиться платити за все 26,3 гривні абонплати.

Постачальники, які вирішили користуватися двоставковим тарифом, ділять вартість тепла на дві складових: умовно-постійна (те, що потрібно на утримання інфраструктури) і умовно-змінна (вартість самого тепла). Умовно постійну складову і називають абонентською платою.

Читайте також: ВАГОН ЕЛЕКТРИЧКИ ДОЩЕНТУ ЗГОРІВ У ХАРКОВІ

“Структура одноставочного і двоставкового тарифів містить одні складові витрат, що включаються в повну собівартість послуги. Відмінність полягає в формі розрахунків за тепло.

Один і той же обсяг видатків покривається або в опалювальний сезон – одноставковий тариф, або розподіляється на весь рік – двоставковий тариф” , – пояснює Руслан Машляковський.

Вартість абонплати може коливатися від 20 до 100 гривень, залежно від економіки підприємства. Якщо двоставковий тариф все-таки введуть до кінця липня, як говориться в меморандумі, за тепло доведеться платити цілий рік, однак взимку суми в платіжках можуть знизитися, а серпні та вересні потрібно буде платити до 100 гривень абонплати.

You cannot copy content of this page