fbpx

Чому 4 вересня носять рушник на голові, і як уберегти своє добро від духів

Якщо 4 вересня сонячний день видався – хороша погода протримається ще чотири тижні.

У церковному календарі дата 4 вересня пов’язана з особистістю мученика Агафона Нікодімійського, котрий постраждав за віру у IV ст.

У народі раніше день 4 вересня носив погану енергетику. Вірили в лісовиків, які приходили в село для того, щоб повеселитися і розкидати сіно. Тому були поширені дозори.

Для цього люди обв’язували голову рушником, надягали кожухи навиворіт і брали з собою кочергу, якою обводили круг і сідали в нього. Прогнати лісовика допомагало звернення до святого Агафонов.

Взагалі ж, лісовика дуже шанували, оскільки він був добрим духом, котрий слідкував, щоб ніхто не завдав ніякої шкоди господарству. Говорили, що лісовик ніколи не буде шкодити людям, які роблять добрі справи.

Так, вірили, що такий дух допомагає вибратися з лісу і не заблукати, а злих людей він, навпаки, змушував безупинно блукати лісовими стежками. Говорили, що на вигляд лісовик може нагадувати якого-небудь родича або знайомого.

Читайте  також: КОГО 31 СЕРПНЯ ТРЕБА ПРИГОСТИТИ СМАЧНЕНЬКИМ, І ЧОМУ НЕ ВАРТО ЗАВАЖАТИ ПОСИДЕНЬКАМ

У народному календарі духа-лісовика згадують кілька днів. Вважалося, що 27 вересня лісовик переганяє звірів в лісі, тому намагалися не виходити з дому без особливої необхідності.

У жовтні також вшановують лісовика і кажуть, що він провалюється під землю, щоб перечекати зиму, але перед цим багато бешкетує, через що зустрічатися з ним небезпечно.

Народні прикмети на 4 вересня

4 вересня сонячний день видався – хороша погода протримається ще чотири тижні.

Вродили горіхи, а грибів, навпаки, дуже мало – за прикметами, буде холодна і сніжна зима.

Якщо людина народилася 4 вересня, то буде дуже доброю.

Джерело.

You cannot copy content of this page