Навіть неправильне дихання впливає на здоров’я, самопочуття і зовнішній вигляд. Будь-яке порушення діяльності дихальної системи людини може викликати проблеми зі здоров’ям.
Навіть неправильне дихання впливає на самопочуття і зовнішній вигляд. Ніс людини виконує кілька функцій: очищає вступник повітря від дрібних частинок і патогенних opганізмів, зволожує його і виробляє нагрів. Через будь-яких порушень носового дихання людині доводиться дихати ротом.
Цей вид дихання може сформуватися в будь-якому віці. Існує кілька причин, внаслідок яких ми починаємо дихати ротом. Перша пов’язана з наявністю перешкод, викликаних нежиттю, викривленої носової перегородкою, чужорідними тілами, запальними процесами, генетично обумовлених вузьких каналів.
Друга – з неправильним прикусом, через що носове стає утрудненим. Третя причина – пошкоджені або слабо розвинені кругові м’язи рота.
Одна з найпоширеніших причин – неправильна техніка дихання. Вона характерна людям, що пеpexворів у дитинстві інфекційними зaxвopюваннями дихальних шляхів. Їм складно позбутися звички дихати ротом, навіть якщо перешкод для нормального дихання вже не існує.
Вчені встановили, що дихання ротом впливає на розвиток кісткових і м’язових тканин людини. Крім цього знижується тонус мови, який в розслабленому стані (під час сну) опускається в глотку і ускладнює дихання. Під час неспання мову розташовується між зубами, негативно впливаючи на прикус.
Читайте також: МЕДИКИ ПОЯСНИЛИ: ЧОМУ ЧОЛОВІКАМ НI В ЯКOМY PAЗІ НE МOЖНА ПИТИ РОЗЧИННУ КАВУ
Якщо вам доводиться часто дихати ротом, ви можете відчувати почуття тиску в області голови і обличчя. Як наслідок порушується сон, швидко виникає почуття втоми і слабкість.
Також негативний вплив неносові дихання відчувають органи слуху. Це вплив непряме і пов’язане з негативними процесами, які виникають при ротової диханні. Крім усього, у людей з порушеннями дихання псується постава, змінюється форма обличчя, м’язи спини знаходяться в постійній напрузі, викликаючи швидку втому.
Недавній експеримент, проведений співробітниками Університету міста Отаго (Нова Зеландія), показав, що дихання ротом призводить до розвитку карієсу зубів. Причина полягає в збільшенні кислотності слини. Низький показник pH негативно впливає на склад емалі зубів.
В рамках експерименту вчені встановлювали випробуваним перед сном спеціальну кліпсу, що дозволяє дихати тільки ротом. Всього за кілька діб рівень pH слини різко знижувався, і встановлювався на значенні, яке на 1,9 одиниць менше допустимої межі. Це викликало активну деминерализацию емалі і сприяло розвитку карієсу.
За словами вчених, в більшій мірі негативному впливу піддаються ті люди, які дихають ротом постійно.