fbpx
Здоров'я
Чoму кaтегopично не можна пити гаряче під час застуди: основні причини

Пам’ятайте, що вам в дитинстві радили бабуся і мама, коли ви починали кашляти, чхати, бачили на градуснику температуру вище 37? Гаряче молоко з медом, чай з лимоном і цукром – і пий скоріше, поки не охололо, а то не буде толку!

І ви пили. Обпікалися. Вас кидало в піт. Ненадовго допомагало. Але через деякий час ви починали кашляти ще сильніше, відчувати себе ще гірше.

Перш за все, ніколи не пийте гарячі напої. Вони тільки дратують слизову оболонку рота і горла, але ніяк не допомагають одужати швидше. Пити потрібно обов’язково, рясне пиття активно виводить токсичні речовини, що утворюються в процесі життєдіяльності бактерій і вірусів.

Рекомендований добовий обсяг – до трьох літрів рідини: це може бути просто тепла вода, відвар трав, трохи охолонувши бульйон.

По-друге, запам’ятайте: чай або молоко, в яких ви розчиняєте мед, знищують його цілющі властивості. Запивати мед гарячим напоєм теж безглуздо – і з точки зору користі, і в плані смакових переваг продукту.

По-третє, забудьте про лимони та інші цитрусові на час xвopoби – вони містять корисний вітамін С у величезній кількості, але засвоюється цей вітамін лише здоровим організмом.

Читайте також: ЧОМУ КAТЕГOPИЧНО НЕ МОЖНА ДИХАТИ РОТОМ: ОСНОВНІ ПРИЧИНИ

Кислоти, яких в цитрусових теж предостатньо, служать сприятливим середовищем для вірусів, як і цукровий наліт від солодкого чаю, що осідає на слизовій рота і глотки – воно нам треба?

Лікувальна дія перш визнаних корисними засобів, таких як молоко або малина, теж під сумнівом. Плюс молока – це його сечогінну дію, в теплому вигляді воно може знизити відчуття першіння в горлі і заповнити нестачу калію.

Занадто ж жирне молоко дає непотрібні при хворобі калорії і живильне середовище бактеріям, а не знищує їх. Що стосується малини, краще вжити не ягоди, а листя цього чагарника, додавши їх у відвар трав або заваривши окремо. Пити теплим!

Парадокс, але підтале морозиво при ангіні, як показують дослідження, може надати лікувальний ефект, загартовуючи мигдалини. Але все добре в міру: перевіряючи дієвість цього способу, не їжте морозиво твердими крижаними шматками в великій кількості і при високій температурі.

Джерело.

facebook