Чому не можна давати дітям пробувати алкоголь: думки експертів

 

Деякі батьки дозволяють своїм дітям вживати слабоалкогольні напої в невеликій кількості, якщо дитина сама проявляє цікавість до спиртного.

Багато батьків вважають, що якщо дитина просить дати йому спробувати вино або пиво, то в цьому немає нічого небезпечного. Малюк зрозуміє, що це несмачно, і після вже сам не захоче вживати алкоголь. Але насправді це зовсім не так.

Було проведено дослідження за участю 6000 батьків та їх дітей. Фахівці прийшли до невтішних висновків.

Діти, батьки яких дозволяють їм вживати алкоголь в малих дозах разом з ними, сидячи за обіднім столом, згодом частіше стикаються з проблемою алкоголізму, ніж ті, кому заборонено пити спиртні напої.

Читайте також: ЧОМУ НЕ МОЖНА ПИТИ АЛКОГОЛЬ У ПРИСУТНОСТІ ДІТЕЙ: РОЗПОВІЛИ ЕКСПЕРТИ

Статистика показує, що діти, які вперше спробували алкогольний напій у віці до 15 років, згодом частіше стають алкоголіками. Особливо багато таких серед дітей, яким батьки дозволяли пробувати спиртне в їх присутності.

Суперечки про те, чи давати вино дітям з’явилися після того, як вчені Бостонського університету опублікували сенсаційні результати свого дослідження. У звіті сказано, що при нерегулярному вживанні вино корисно для дітей.

Але багато які інші медики не згодні зі своїми бостонскими колегами. Ми розглянемо аргументи кожної зі сторін.

Бостонські вчені вважають, що поступове прилучення дітей до спиртних напоїв під контролем батьків знижує ризик розвитку алкоголізму у зрілому віці. Дослідження проводилося в сім’ях італійських виноробів і підтвердило цю гіпотезу.

В Італії серед алкоголіків дуже мало людей, які пили вино з дитинства. Але ми не Італія, наш менталітет відрізняється.

Більшість вітчизняних лікарів-наркологів не поділяють оптимізму своїх американських колег. Вони вважають, що вживання спиртних напоїв у ранньому віці може сприяти алкоголізму, так як організм починає звикати до спиртного.

У нас немає високорозвиненої культури пиття, наша «невелика доза» може повергнути в шок будь-якого європейця.

Якщо ці алкогольні традиції поширити на дітей, то покоління алкоголіків з’явиться вже через кілька років. Така загальна думка лікарів.

Законодавство також встановлює бар’єри для дітей на шляху до алкоголю. Спиртні напої дозволено продати тільки повнолітнім, їх реклама повністю заборонена. Але, не дивлячись на вжиті заходи, з кожним роком дитячий алкоголізм стає все більш серйозною проблемою. Чомусь заборони не дають очікуваного ефекту.

З іншого боку, в будь-якій церкві обряд причащання не обходиться без кагору, але ніхто не віддає священиків під суд за порушення законодавства. Причащання вином вважається абсолютно нормальним явищем, хоча по своїй суті воно незаконно.

Читайте також: ЯК ВПОРАТИСЯ З ТРИВОЖНИМ СНОМ

Повною забороною на алкоголь держава створила для молодих людей табу, яке їм дуже хочеться порушити. Це свого роду тест на дорослість. Рано чи пізно підлітки спробують алкоголь, це факт.

Питання тільки в тому, де це станеться: на вулиці серед таких же «голодних» на спиртне однолітків, чи в колі сім’ї. Якщо розпивання алкоголю підлітками не можна перемогти, можливо, його потрібно очолити і контролювати? Така позиція прихильників вживання вина дітьми.

Виховання дітей – річ суто індивідуальна, в кожній родині до неї підходять по-різному. Чи давати спиртне дітям, мають вирішувати самі батьки, виходячи зі своїх переконань та алкогольних традицій сім’ї.

Джерело.