fbpx

Чому не можна терпіти зубний бiль: відповідь стоматолога

У багатьох проблеми з зубами виникають через застуду. Зимовий період дарує нам не тільки гарний настрій, але і застуду.

Саме через застуду, як не дивно, у багатьох виникають проблеми з зубами. Чому так відбувається і як вирішити цю проблему,  розповів відомий доктор-стоматолог, професор Ярослав Заблоцький.

Коли людина застуджений, то йому нікуди не хочеться йти. Для цього випадку є дуже хороша підказка від ЮНІСЕФ: “Захворів – сиди вдома!”. Під час застуди весь резерв сил і здоров’я активізується для захисту організму. Наш організм має своїх захисників, так званих – “солдатів”, які охороняють органи і системи органів від безлічі проблем.

“А коли організм застуджений, то “захисники” зуба йдуть на допомогу іншим системам, в інші зони, – пояснює стоматолог Ярослав Заблоцький, – так виходить, що зуб” захищається “недостатньо і дуже вразливий.

Швидше за все, проблема з зубом була у вас і раніше, але саме в цей момент вона дає про себе знати. Лікування під час застуди ніколи не будуть плановими, вони завжди виникають у міру необхідності”.

Доктор визнається, що в професійному середовищі стоматологів є навіть термін “святкові зуби”. Люди часто шукають стоматолога до Нового року, 8 березня або Дня народження.

“Нам здається, що ми будемо лікувати зуби тоді, коли буде час. Але ми ні в якому разі не чекаємо, що у нас заболить зуб і буде гостра необхідність лікувати зуб саме в цей день. Застуда – це той самий час, коли не хочеться лікувати зуби, але потрібно. потрібно пам’ятати, що стоматологи не намагаються зменшити біль.

Завдання стоматолога – вирішити проблему, яка заподіює цю біль. але тільки уявіть собі, організм людини ослаблений, температура, кашель і бонус до всього ще зубний біль. Такий вбивчий комплект мало кому під силу витерпіти. Коли зуб захворів, то його потрібно лікувати і не має значення, є у вас застуда чи ні”, – говорить доктор.

Читайте також: СТЕЖИМО ЗА СЛУХОМ ДИТИНИ: ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ НІ В ЯКОМУ РАЗІ

Якщо зубний біль загострюється, але до стоматолога не можна, тому що захворів, то який вихід? Багато хто звертається за допомогою в інтернет.

Якщо не допомогло, тоді прислухаються до поради аптекаря і п’ють ті таблетки, які він порадив. І тільки в кінці, коли жодне, ні інше не допомагає, йдуть до стоматолога. Такий підхід – самообман.

На думку доктора, під час застуди можна навіть видалити зуб, якщо це буде потрібно.

“Коли зуб може обернутися загрозою для чогось більш складного (набряку, запалення, нариву) то тоді гострі респіраторні хвороби не є протипоказанням для видалення зуба. Інша справа, коли хворий зуб з карієсом, то варто відкласти лікування до одужання”, – радить Ярослав Заблоцький.

Коли точно потрібно відкласти похід до стоматолога, так це в ті дні, коли у вас вискочив герпес.

“Герпес – це інфекція, – продовжує лікар, – коли стоматолог торкається до герпесу, він розносить цю інфекцію по порожнини рота. Як результат, герпес – може викликати інші запалення – стоматит в області всього рота. Іншими словами, герпес небезпечний для доктора і для пацієнта”.

Джерело.

You cannot copy content of this page