fbpx
Економіка
Чому в Україні падає долар: економіст озвучив причини і прогноз

Повернення до курсу 26 грн за долар чекати не доводиться.

В Україні підвищується ділова активність і для гривні настає більш сприятливий період. Таку думку в коментарі висловив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Курс американської валюти до гривні перейшов від різкого зростання до помітного падіння – долар за тиждень подешевшав вже на 1 – 2,5%.

За його словами, курс долара в Україні знижується в основному за рахунок впливу сезонного фактора.

Читайте також: Є ВАКАНСІЇ ДЛЯ ПЕНСІОНЕРІВ: ДЕ ЗНАЙТИ РОБОТУ В УКРАЇНІ

“В основному це пов’язано з новим діловим циклом. Зараз, оскільки економічна активність відновлюється, по всій видимості, повинні надходити і економічні вигоди за курсом. Тобто це зміцнення гривні. Не є в даній ситуації чимось несподіваним . Якщо подивитися на минулий рік, там та ж динаміка була”, – пояснив Юрчишин.

Економіст прогнозує, що нинішній курс буде триматися ще деякий час, а потім долар знизитися ще сильніше. Однак, за словами Юрчишина, повернення до курсу 26 грн./долар очікувати все ж не варто.

“Я думаю, що до середини лютого протримається. Весняно-літній період зазвичай більш сприятливий для гривні і буде зміцнення. Звичайно, курс до 26 грн./долар вже не повернеться, але буде помітно нижче, ніж сьогодні”, – зазначив фахівець.

Джерело.