fbpx
Здоров'я
Чому виникає сухість у роті: 5 причин

Прочитавши статтю, ви дізнаєтесь, чому у людей виникає сухість у роті.  Сухість у роті може виникнути через 5 причин, пише 24 канал.

1. Інтоксикація

Сухість у роті зранку після вечірки з рясною випивкою навряд чи кого-небудь здивує – такий ефект алкоголю і його метаболіти ацетальдегіду відомий кожному, хоч раз “зловживав”.

Любителям більш екстремальних інтоксикацій сухість у роті теж не в новинку – її викликають практично всі наркотичні речовини.

2. Проблеми з диханням

Висушують слизову дихання через рот і хропіння – це найсильніше відчувають, прокинувшись, люди з порушенням носового дихання (наприклад, при нежиті) і зниженням тонусу м’якого піднебіння.

3. Куріння

Куріння і жування тютюну викликають сухість у роті, як за рахунок безпосереднього контакту ротової порожнини з димом, так і за рахунок зниження вироблення слини під дією нікотину.

Читайте також: ЧИМ ЗАМІНИТИ ЯЙЦЯ У ВИПІЧЦІ, САЛАТАХ І КОТЛЕТАХ

4. Сіль

Пристрасть до солоної їжі теж не сприяє виробленню слини, а неминуче вживання з сіллю великої кількості рідини рано чи пізно призведе до гіпертонії. З’їдати більше 5-7 грамів солі в день не рекомендується навіть абсолютно здоровим людям.

5. Xвopoби

Якщо сухість у роті турбує протягом тривалого часу, має сенс звернутися до лікаря – можливо, це симптом будь-якого захворювання.

Зазвичай зниження вироблення слини спостерігається при пошкодженні слинних залоз – запалення, пухлини. Порушувати функцію залоз можуть також променева терапія новоутворень голови і шиї; пошкодження нервів, що передають сигнали до вироблення слини; ayтоімунне захворювання – синдром Шегрена, цукровий діабет, інсульт, xвopoба Альцгеймера і деякі інші стани.

Крім вироблення слини може порушуватися і її відтік – коли прохідність слинних проток знижується через пyxлину або запалення навколишніх тканин, що теж призводить до сухості слизової оболонки порожнини рота.

facebook