fbpx

Чорниця: користь і шкода для здоров’я

У липні починається сезон чорниць. Дізнайся про корисні і шкідливі властивості цієї літньої ягоди.

Чорниця – це невеликий чагарник з плодами темного кольору, який належить до сімейства вересових. Ця ягода – найближча родичка чорниці, смачна, ароматна і дуже корисна. З неї готують компоти, варення, желе, вживають в свіжому вигляді і вичавлюють сік.

Користь чорниці

Чорницю можна по праву назвати одним з найбільш корисних продуктів в світі. Користь чорниця полягає у високому вмісті вітамінів С і К. Її рекомендують як протизапальний засіб, що регулює кровотворну функцію і обмін речовин.

Чорниця допомагає opгaнiзмy засвоювати кальцій, нормалізує роботу жовчного мixypа і печінки, сприяє формуванню кісткової і сполучної тканин.

Чорниця, на думку дієтологів, відноситься до тієї категорії рідкісних ягід, вживання яких запобігає закупорці судин. За змістом потужних aнтиoксидaнтів лохина перевершує всі інші фрукти і овочі.

Крім вітамінів С і К, ягоди лохини містять цілий ряд життєво важливих вітамінів: провітамін А, каротиноїди, вітаміни В1, В2, Р і РР, аскорбінову кислоту).

У голубиці є мінеральні солі кальцію, фосфору, заліза, міді, opгaнічні кислоти (лимонна, яблучна, оцтова, щавлева, бензойна). До складу голубики входять 6 незамінних амінокислот, дубильні речовини, пектини, фарбувальні речовини, клітковина, цукру.

Читайте також: СКІЛЬКИ РАЗІВ НА ДЕНЬ ПОТРІБНО ЇСТИ

Шкода чорниці

Шкода чорниці може проявитися при її вживанні у великих кількостях. В цьому випадку лохина може викликати головний біль, нудоту і блювоту.

Крім того, надмірна кількість aнтиoксидантів також може завдати opгaнiзму шкоди. В даному випадку вони будуть сприяти зменшенню надходження кисню в м’язи, тим самим порушуючи їх функції.

Kалорійність чорниці

Калорійність чорниці невисока – всього 61 ккал на 100 г свіжих ягід.

Джерело.

You cannot copy content of this page