fbpx
Лайфхаки
Де більше кофеїну: в каві або в чаї

Який напій бадьорить більше і скільки можна пити, не побоюючись за здоров’я.

Кофеїн – це природна речовина, яка міститься в 60 рослинах. Воно є і в чаї, і в каві, і в какао. У кави все-таки більше, якщо, звичайно, не брати до уваги спеціальних напоїв без кофеїну.

Сказати з абсолютною точністю, скільки міліграмів кофеїну в одній склянці, неможливо. Це залежить від декількох факторів.

  • По-перше, і кава, і чай бувають різними, а в залежності від сорту, способу обробки і навіть від методу приготування напою змінюється і кількість кофеїну в листі і насінні.
  • По-друге, чашка – поняття розтяжне. Хтось п’є еспресо тільки в стандартній порції і не більше, а хтось наливає півлітровий кухоль міцного чаю і вважає такими обсягами.

Читайте також: ЯК ЗМІНИТИ СВОЮ ПРОМОВУ, ЩОБ ЗДАВАТИСЯ БІЛЬШ ВПЕВНЕНИМ

На щастя для нас, кількість кофеїну вчені вже порахували, причому не один. І, орієнтуючись на ці дані, ми можемо хоча б приблизно уявляти, після який за рахунком чашки пора зупинитися. Ось на які дози можуть розраховувати любителі кави:

Якщо ж усереднювати ще більше, то звичайний стаканчик кави на винос – це приблизно 95 мг кофеїну.

У звичайному чорному і зеленому чаї кофеїну набагато менше – до 50 мг на одну чашку, якщо не захоплюватися спеціальними способами заварки.

А ще кофеїн є в кавовому йогурті і морозиві. Ось довгий список напоїв і продуктів з кофеїном , можете перевірити лимонад або чашку кави певної марки на утримання підбадьорливого речовини.

Без неприємних наслідків лікарі дозволяють використовувати до 400 мг кофеїну в день – це від двох до шести чашок кави. Ми по-різному реагуємо на кофеїн: кому-то вистачає чашки еспресо, щоб півдня не думати про втому, а хтось здатний заснути після третього склянки капучіно.

Це пов’язано з генетичними особливостями. Але, як би там не було, пам’ятаєте, що більше 600 мг кофеїну в день – це все-таки перебір, який відгукнеться головним болем і скачуть серцем.

Джерело.

facebook