fbpx
Україна
Де краще купувати продукти: на ринку або в супермаркеті

Експерти розповіли про те, як правильно вибирати органічну їжу.

В останні роки попит на opганічну їжу різко виріс на тлі моди на здоровий спосіб життя. Вважається, що при вирощуванні цих продуктів фермери не використовували ніяких хімікатів, а значить, дана їжа за замовчуванням корисна для здоров’я.

Хоча деякі наукові дослідження дійшли висновку про те, що органічні продукти харчування не набагато корисніше для здоров’я, ніж неорганічні, шанувальників першої категорії продуктів все одно не переконати.

Але їм потрібно дотримуватися певної обережності при їх придбанні.

Читайте також: ЯКІ НОВІ КРАЇНИ ЙДУТЬ НАЗУСТРІЧ УКРАЇНЦЯМ: ПОДОРОЖУВАТИ СТАЛО ПРОСТІШЕ

Перша проблема з opганічними продуктами полягає в тому, що ви повинні бути переконані в їх повній відповідності всім канонам органічного фермерства, яке є надзвичайно складним завданням.

Якщо ви зриваєте морквину або помідори з власних грядок, той подібна впевненість з’ясовна. Якщо ж ви купуєте продукти у якихось фермерів, то твердження про “повній чистоті” варто поставити під сумнів.

Навіть якщо фермери не використали пестициди для вирощування саме цього врожаю, їх земля вже могла бути ними заражена раніше. Для отримання повністю органічних продуктів грунт має відпочити від пестицидів якийсь час.

Коли ви купуєте органічні продукти в супермаркетах, де їх пакують у пластикові пакети, то сама ідея чистої їжі при цьому псується.

Пластик містить масу хімічних речовин, багато з яких можуть проникати в продукти і робити їх шкідливими. Органічні продукти потрібно поміщати в органічну упаковку начебто екологічної паперу.

Найкраще здійснювати подібні покупки на ринках у фермерів, щоб ви, по крайней мере, бачили обличчя людей, які вирощували ці продукти. Фермерам можна задати питання про використані технології.

Якими б не були куплені вами овочі і фрукти, їх все одно потрібно ретельно мити перед приготуванням або вживанням.

Джерело.