fbpx

Де важче дихати: рейтинг найбільш забруднених міст України

У рейтингу 39 найбільш загазованих міст України перше місце зайняв Маріуполь. На останній – Горішні Плавні, колишній Комсомольськ.

Таку інформацію за перше півріччя 2018 го оприлюднила Центральна геофізична обсерваторія ім. Бориса Срезневського.

Після Маріуполя високі позиції в рейтингу займають Одеса, Луцьк, Кам’янське, Дніпро, Київ, Миколаїв, Слов’янськ, Кривий Ріг, Краматорськ, Рубіжне, Лисичанськ і Запоріжжя. До найменш забрудненим віднесли Ізмаїл, Світловодськ, Чернівці та Харків.

Стан повітря оцінювали за даними 129 спостережних постів. Визначали наявність 22 забруднюючих речовин, включаючи 8 важких металів.

2017 го рівень забруднення в Маріуполі і Дніпрі був дуже високий. У 13 містах – Кам’янському, Одесі, Слов’янську, Миколаєві, Луцьку, Києві, Кривому Розі – високий.

Фахівці пояснили, повітря в цих містах насичений великою кількістю шкідливих речовин. Серед них формальдегід, фенол, фтористий водень, аміак, діоксид азоту, оксид вуглецю.

Читайте також: ЗАВТРА В УКРАЇНІ УВІРВУТЬСЯ ГРОЗИ: СИНОПТИКИ ПОПЕРЕДИЛИ ПРО НЕГОДУ

Екологічна ситуація в Україні в порівнянні з минулим роком практично не змінилася. Як і в 2017 році, якість ґрунтових вод не відповідає нормам. Стан річок і озер не покращується. Цього року зафіксували збільшення кількості радіонуклідів.

Чорне і Азовське море найбільш забруднені нафтопродуктами і фенолами. Деякі ділянки води – сполуками азоту амонійного та азоту нітритного. Через викидів підприємств, грунту в містах мають підвищений вміст важких металів.

“Високий рівень забруднення в містах викликають люди, проживуваючи в них. Прямо чи опосередковано вони впливають на середу, – каже викладач кафедри екології Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Олександр Коробко . – Шкідливі речовини потрапляють в повітря з-за зношеного або застарілого обладнання різних електростанцій і заводів”.

Еколог стверджує, що спалення трави і листя погіршує стан навколишнього середовища і впливає на здоров’я українців.

“Те, що осіло на них в минулому році, викидається в повітря знову разом з нинішніми відходами. Плюс приблизно 25% шкідливих речовин. Вода, повітря і грунт взаємопов’язані. Зараз почали впроваджувати новітні технології методів очищення відходів.

Але багато промислових підприємств так само забруднюють атмосферу, як це було десятиліттями. Поки держава не вирішить цю проблему, будемо топтатися на одному місці”, – говорить він.

Для порівняння, в 2016-м Маріуполь в такому ж рейтингу займав 11 місце. Через рік, у 2017-му – перше.

Джерело.

You cannot copy content of this page