fbpx

День батька – 2017 в Україні: історія і традиції свята

День батька 2017 Україна і світ відзначають 18 червня – в третю неділю першого літнього місяця. В Україні це свято не є офіційним, а тільки всенародним, але все одно вашим татам буде приємно отримати привітання з днем ​​батька.

Історія виникнення свята. Вперше його відсвяткували в США 19 червня 1910 року. З ініціативою заснувати свято Дня батька виступила жінка на ім’я Сонора Додд з міста Спокан, штат Вашингтон.

У 1909 році на церковній службі з нагоди Дня матері Сонора Додд задумалася про те, що подібне свято має бути і у чоловіків. Батька Сонори звали Вільям Смарт, він сам виховував шістьох дітей після того як його дружина пoмepлa під час пологів.

Добропорядний Вільям був батьком-одинаком і ростив своїх хлопців на фермі, мужньо переносячи всі тяготи долі. Для Сонори він був прикладом мужнього, люблячого, порядну людину.

Читайте також: ЯК РЕАГУВАТИ, КОЛИ ТВОЯ ДИТИНА ВЗЯЛА ЧУЖЕ: 5 ПОРАД

Вона мріяла висловити подяку своєму батькові, а разом з ним і всім тим, хто любить татам, які беруть участь у вихованні дітей і з ідеєю створення татового дня вона звернулася в міську мерію, і там її ініціативу підтримали.

Було прийнято рішення відзначати День батька в місті 5 червня, в день народження Вільяма Смарта. Але до призначеної дати не встигли закінчити всі приготування, тому свято перенесли на 19 число. Н

езабаром свято, яке дочка присвятила своєму батькові в знак вдячності і подяки за любов став популярним і в інших містах США.

У 1966 році президент США Ліндон Джонсон оголосив третю неділю червня національним святом. Згодом він став міжнародним днем ​​батька, так як його підхопили і інші країни, де декларується повага до сімейних цінностей.

Традиції свята. У міжнародне свято тата прийнято носити троянди – червоні, якщо батько живий, білі – якщо він пoмep. У цей день влаштовуються сімейні торжества і дарують своїм батькам подарунки.

За традицією, під час щорічних урочистостей держава і прості громадяни поспішають надати підтримку татам з низькими доходами, які одні виховують своє чадо.

Слідом за США третю неділю червня стало важливим днем ​​у Великобританії, Нідерландах, Франції, Китаї, Японії та інших країнах.

Багато країн встановили для святкування всесвітнього дня тата свої дати: німці відзначають його в день Вознесіння Господнього, австралійці – в першу неділю вересня, італійці – 19 березня.

День тата в Україні. У нашій країні він з’явився не так давно і ще не затверджений на державному рівні.

З пропозицією введення цього дня в Україні виступили представники Міжнародної громадської організації “Міжнародний Центр Батьківства”.

В рамках цієї ініціативи було зібрано 10 000 підписів від громадян України під листом до Президента України з пропозицією заснувати День Батька на державному рівні.

У 2009 р була спроба встановити його дату на державному рівні. З ініціативи Міжнародного Центру підтримки сім’ї було запропоновано відзначати День батька в Україні кожне третє воскресіння вересня.

Проект Указу про встановлення свята в якості офіційного був схвалений Верховною Радою в 2013 році, але до теперішнього часу документ не прийнятий на розгляд.

Джерело.

You cannot copy content of this page