fbpx
Про жінок
Діти виросли, пішли своїм життєвим шляхом, чоловіка я виставила за двері, бо він на той час зовсім опустився. Але я продовжувала бігти по життю – старший син одружився, купив будинок, ремонт треба робити, народився онук – як не допомагати? Все бігом, всюди треба встигнути. Захворіла мама, 2 її роки доглядала

Бабуся завжди говорила мені, що принців на всіх не вистачить. Тому жінка повинна вміти все: готувати, прибирати, бути красивою, виховувати дітей і обов’язково самостійно заробляти на життя. Вона не єдина жінка, яка так вважає. З одного боку, бабуся права – тільки якщо ти все вмієш, зможеш в житті впоратися самостійно з будь-якою проблемою. А чи потрібно? Мотив самотності жінок після 40 років – відпочити від рутини, яка переслідує їх все життя. Деякі розкривають очі ще раніше.

Не дивно, що дорослі жінки обирають усамітнення і тишу замість гучнх компанії і навіть близьких родичів.

Так, ці жінки йдуть від чоловіків, тому що втомилися їм прислужувати. Псуються стосунки з родичами, тому що жінці не хочеться з ними розмовляти по телефону, і так далі.

«Колись в мене була велика сім’я – чоловік (часто випивав) і троє синів. Величезне господарство, діти займали весь мій час, тільки вночі я могла іноді книгу почитати. Це був замкнутий круг, біг без відпочинку і зупинки, ніяких думок і бажань. Діти виросли, пішли своїм життєвим шляхом, чоловіка я виставила за двері, бо він на той час зовсім опустився. Але я продовжувала бігти по життю – старший син одружився, купив будинок, ремонт треба робити, народився онук – як не допомагати? Все бігом, всюди треба встигнути. Захворіла мама, 2 її роки доглядала.

І ось тоді, після похорону, я приїхала додому і зрозуміла, що я зносилася… Все, сил не було навіть вставати вранці. Діти дзвонили, турбувалися. Я відповідала, що відпочину трохи, і знову буде все, як і раніше. Невістка підкинула роботу – шити ляльок для дитячого театру. І я захопилася! Поступово всі печалі і втома від життя пішли. Зараз живу сама, їжджу в гості до дітей, займаюся рукоділлям, квітами. В Інтернеті спілкуюся з людьми. Життя заграло яскравими барвами», – це історія однієї моїє доброї знайомої, яка знайшла у самоті порятунок.

Багато років жінки намагаються догодити своїм батькам, потім чоловікові, дітям… Десятки років пролітають, перш ніж жінка гляне на себе в дзеркало і запитає: «Чого тобі хочеться, рідна?»

А хочеться прогулятися в парку і не думати, що вдома не зварений суп або не випрані дитячі речі. Хочеться сходити в кав’ярню і півгодини дивитися у вікно за горнятком гарячої (а не остиглої, як зазвичай) кави. Їй хочеться знову відчути себе жінкою: ловити на собі зацікавлені погляди чоловіків. Сходити на манікюр, поніжитися у ванні з піною, щоб ніхто не вривався з проханнями, питаннями і криками.

Дуже хочеться, і хіба жінка цього не заслуговує? Хіба мало вона віддала своїх сил, молодості своїй сім’ї, забуваючи про свої бажання роками?

Не у кожної є розуміючий чоловік, який розділить домашні клопоти і дасть дружині «вихідний». Яке там!

Дуже важливо встигнути зрозуміти, в чому щастя, перш ніж ти пошкодуєш про втрачені можливості. Так що, дорогі наші, киньте швабру зараз же, розвійтеся в безлюдному парку, купіть то дороге плаття… І нехай весь світ зачекає!

А ви згідні з цими думками і моєю знайомою?

Передрук без гпосилання на Ibilingua.com. суворо заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page