В Україні набирає обертів новий вид шахрайства – у людей крадуть номери мобільних телефонів. Абоненти вже втрачають гроші , якими поповнювали рахунки, але ризикують втратити ще більше, пише «Сегодня».
Така історія трапилася з Ігорем. Чоловік продавав в Інтернеті гітару. Одного разу побачив на телефоні кілька пропущених дзвінків з різних номерів. Передзвонив. Люди назвалися покупцями. Правда, вели себе підозріло.
“Вони розмовляв так:” Ха, Ігорьок, здрастуй! “; Абсолютно не розбиралися в інструменті, просто підтримували розмову. Головна їх мета була, як мені здалося, щоб я їм передзвонив. На наступний день від мобільного оператора надійшло SMS, що номер заблокований.
Людина передбачає: один зі зловмисників під виглядом власника телефону, назвав останні вхідні дзвінки – спровоковані самими ж шахраями, щоб заблокувати сім-карту і зробити її дублікат “, – говорить жертва шахраїв.
На розблокування телефону у Ігоря пішло кілька днів. Злодії тим часом за допомогою дубліката SIM-карти вкрали з рахунку п’ятдесят гривень. Однак, зазіхали на значно більше – доступ до банківських заощаджень.”Для шахрая ця інформація – це інструмент отримання підтверджень від банку.
Наприклад, коли він буде проводити операції по платіжній картці обманутого громадянина, то підтвердження будуть приходити від банку саме на цей номер”, – говорить експерт з безпеки Олексій Красюк.
Мобільний оператор запевняє: допомогти в цій ситуації нічим не міг. Адже Ігор – НЕ є контрактним абонентом, отже, анонімний. Хоча способи убезпечити себе ж є.
Читайте також: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО БАНКОМАТ НЕ ВИДАВ ГРОШІ АБО «ЗАЖУВАВ» БАНКІВСЬКУ КАРТУ
“Ви можете прийти в будь-який салон і сказати” Хочу зареєструватися “. Там вносять ваші паспортні дані в базу, потім можна завести свій пароль, слово-код і тоді дублікат SIM-карти видадуть тільки після того як ви називають це слово-пароль”, – розповідає прес-секретар мобільного оператора Вікторія Павловська.
А тим часом на незнайомі номери експерти з безпеки радять не передзвонювати.
Недавні записи
- Після дня народження я почала питати у внука, чи хватило йому всіх подарованих грошей на смартфон. А потім кажу: тато ж тобі п’ять тисяч дав. А він такий здивований каже: які п’ять тисяч? В конверті лише тисячу гривень лежало. До того ж конверт був підписаний, і ніякої помилки бути не може. Я в тих нервах викликала сина до себе. Не хотіла це по телефону виясняти
- Коли не стало дочки, я почала судитися зі своїм зятем. Я думала, що зроблю йому послугу, взявши на виховання свого єдиного онука. Дмитрик був дуже схожий на Лілю, і це давало мені сили продовжувати жити. Позов я програла. Зараз Дмитрику п’ятнадцять. Батько відвіз його далеко від мене. Мабуть, я на таке ставлення заслужила. Я б все віддала, лиш би повернути час назад
- Моя свекруха виховує свого онука від першого шлюбу Ореста. Я його друга дружина. Колишня невістка після розлучення переїхала жити в Канаду. Мій чоловік виплачує на сина аліменти, але свекрусі цього виявилося мало. – Богданчик і полуничку хоче і черешеньку. – Я ж не стрималася, і натякнула, щоб до рідної мами звернулася по допомогу. І тут відкрилася таємниця, про яку я і не здогадувалася
- Мені було куди повертатися з Італії, дочка за гроші, які я надсилала, зробила з занедбаної маленької хатинки красиву і сучасну. Там були нові меблі і техніка. Олена з чоловіком і дітьми жила окремо. За всі ці роки я зробила все, щоб вона мала свій куточок. І здавалося б, живи та радій, але той спосіб життя, який вела сеньйора Беатріс, за якою я доглядала до останнього, не дає мені спокою до сьогодні
- Чоловік вклав 300 тисяч гривень у квартиру, яку свекор купив на своє ім’я. Я жила сама в обласному центрі, коли зібралася виходити за Ореста заміж. Тому майбутня зовиця допомагала мені приміряти весільну сукню. Дізнавшись, скільки воно коштує, вона, звісно, передала це своїй мамі. І ось у день, коли ми дізналися про стать майбутньої дитини, свекор змусив її зателефонувати мені. Свекруха витягла мед і сказала: “Ось беріть, і 500 гривень віддавайте відразу”. Я мед не переношу, і я просто його не люблю