fbpx

Доступна Європа: українці поїхали до Іспанії і Греції

Безвіз надав українцям нові можливості для проведення літнього відпочинку в Європі.

Тепер альтернативою Туреччині і Єгипту, що вже приїлися, можуть стати європейські курорти, куди поїхати можна без зайвої паперової тяганини і довгих черг за оформленням візи. Кілька годин в літаку – і ти на пляжах Європи.

У розпал літніх відпусток “Сегодня” з’ясувала, чи користуються новими можливостями харків’яни і як останнього місяця змінилася географія відпочинку городян.

Харків’янин Михайло Демшин разом з дружиною вирішили випробувати можливості нового біометричного паспорта, вирушивши на вікенд до Берліна. Кажуть, що по достоїнству оцінили нові можливості, оскільки потрапити туди можна швидко.

Вихідні в столиці Німеччини обійшлися подружній парі в $ 400, до вартості увійшли переліт, готель і харчування. Літню відпустку пара планує провести в Амстердамі чи Празі.

“Ми з дружиною більше полюбляємо культурний відпочинок: подивитися старовинні міста, їх архітектуру та інші пам’ятки, – розповідає Михайло. – Раніше майже не мали можливості подорожувати до Європи. Тепер плануємо відвідувати країни ЄС п’ять-шість разів на рік”.

Таких, як Михайло з дружиною, тепер в Харкові чимало, стверджують в одному з турагентств. Харків’яни активніше стали виїжджати до Європи, особливо під час літніх відпусток. Для нових клієнтів в турфірмах стали підбирати для відпочиваючих недорогі автобусні тури.

Ну а серед пріоритетних напрямків у харків’ян – Іспанія і Греція. “Ці країни поєднують пляжний і культурний відпочинок, тому вони в топі цього літа серед туристів. Люди їдуть відпочити на пляжах і оглянути визначні пам’ятки країни.

Раніше городяни не хотіли втрачати час на оформлення візи, возитися з документами і вибирали простіший і традиційний варіант відпочинку. Зараз же відкривають для себе щось нове”, – розповідає керівник одного з турофісів першої столиці Тетяна Ткаченко.

Але масовим “підкорення” Європи під час літнього відпочинку назвати не можна. Адже, незважаючи на те, що кордони відкрилися, ціни на квитки, проживання та їжу в Європі залишилися колишніми, що не завжди по кишені харків’янам.

“Ніякого ажіотажу в зв’язку з безвізом немає, – каже турагент Наталя Гайдук. – Харків’яни все так же віддають перевагу відпочинку в доступних країнах, таких як Єгипет, Туреччина, Чорногорія. Європейські курорти для більшості відпочиваючих залишаються дорогим і недоступним задоволенням.

Тільки квиток на автобус до Латвії обійдеться в $ 50. А мінімальний тур зі сніданком до Франції коштує $ 300 з людини. Також людям потрібно харчуватися, а звичайна пляшка води коштує цілих три євро”.

Читайте також: ВСІ НОВОВВЕДЕННЯ ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ: ЯК ЗМІНИТЬСЯ ЖИТТЯ УКРАЇНЦІВ

Про те, що географія відпочинку харків’ян трохи змінилася, кажуть і в Харківському аеропорту. “Найтрадиційнішими місцями відпочинку харків’ян в літній період були Анталія і Даламан (Туреччина), Тель-Авів (Ізраїль), Бургас (Болгарія), Тіват і Подгоріца (Чорногорія), Салоніки (Греція), Амман (Йорданія), Бейрут (Ліван), Монастір (Туніс), Кутаїсі (Грузія).

2017-го місця відпочинку залишилися ті ж, однак спостерігається збільшення непрямого пасажиропотоку до таких країн, як Німеччина, Італія, Іспанія”, – говорить начальник прес-служби компанії DCH Ганна Стеценко.

You cannot copy content of this page