fbpx
Україна
Дві області України можуть отримати нові назви

Комітет Ради підтримав ідею перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

Профільний комітет Верховної Ради на засіданні в середу виступив з підтримкою ініціативи перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей, повідомив керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

“Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування ВРУ підтримав пропозицію перейменування Дніпропетровської області в Січеславську, а Кіровоградській – в Кропивницького”, – написав В’ятрович на сторінці в Facebook.

На засіданні комітету розглядалися законопроекти про внесення змін до статті 133 Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області (№8329) та щодо перейменування Кіровоградської області (№8380).

Читайте також: ПОХОЛОДАННЯ: СИНОПТИКИ ПОВІДОМИЛИ ПРО ЗНИЖЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ДО +10 ГРАДУСІВ

На сайті президента України з’явилася петиція з пропозицією перейменувати Дніпропетровську область в Січеславську. Цю пропозицію підтримали історики, як нагадування про козацьку минувшину, а ось місцеві жителі до нього поставилися по-різному.

Також у Верховній Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується перейменувати Кіровоградську область в Кропивницького.

Джерело.