fbpx
Події
Експерт проекту “Я Соромлюсь свого тіла” Валерій Ославський чудом повернув до життя вмираючу жінку

Експерт програми «Я Соромлюся свого тіла» на телеканалі СТБ ортопед-травматолог Валерій Ославський всупереч графіками і обставинам випадково опинився в автобусі, що прямував з Києва до Одеси.

На одній із зупинок, в населеному пункті Ульяновка Кіровоградської області, він почув крики про допомогу і тут же кинувся на поклик. У постраждалої не було ні пульсу, ні серцебиття, ні дихання. Грамотні дії Валерія Ославського врятували жінці життя.

Причому про це розповів випадковий свідок драматичних подій, телеведучий Сергій Калінін. А сам рятівник вважав за краще скромно відмовчуватися, навіть коли до нього з розпитуваннями звернулися журналісти.

«Довелося реанімувати жінку хвилин двадцять, поки вона не прийшла до тями»

«Валерій Ославський врятував життя людині в буквальному сенсі, – повідомив Сергій Калінін. – Щастя, що серед нас є такі люди. Давайте всі разом скажемо спасибі Валерію – лікарю і Людині ».

– Насправді, я не повинен був їхати в тому автобусі, – розповів «ФАКТАМ» Валерій Ославський. – Але доля ніби сама розпорядилася, щоб я опинився саме в тому місці і в той час. Я запізнився на літак і прилетів з Європи до Києва наступним рейсом. Потрібно було терміново їхати в Одесу на зйомки, а квитків на автобус не було. Але я все одно помчав на цей ранковий рейс. Сильно запізнювався, і водій таксі показав чудеса швидкісної їзди.

Це просто неймовірно, але я встиг на автобус. Більш того, одне місце виявилося вільним. Якийсь пасажир не прийшов … Сів, розслабився.  В Ульяновську була зупинка, і я вийшов подихати свіжим повітрям, купити щось в дорогу. Не встиг підійти до придорожнього магазинчика, як з нього вибігла перелякана сжінка з нашого автобуса з криками «Допоможіть, жінці погано!»

Природно, я як лікар не міг пройти повз. Відразу побіг в цей магазин. А там така картина: на підлозі лежить жінка похилого віку. За сумбурним поясненням продавця я зрозумів, що вона вийшла з автобуса, купила морозиво, попрямувала до виходу і раптом втратила свідомість. Просто впала навзнак на спину. При цьому вона розбила голову.

Коли я до неї підійшов, вона лежала в калюжі крові, не було ні пульсу, ні дихання, ні серцебиття. Ситуація критична. Потрібно було вживати термінових заходів. Насамперед я крикнув, щоб терміново викликали швидку допомогу, а сам почав реанімаційні дії.

Поруч стояв чоловік, який дав мені чисту хустку, і я почав робити штучне дихання рот в рот, качати серце. Перші хвилини не було ніякої реакції, здавалося, що я не зможу запустити серце. Тоді я зробив прекардіальний удар (кулаком по грудині) і продовжував реанімаційні дії. Через кілька хвилин з’явилося слабке дихання. Загалом, довелося реанімувати жінку хвилин двадцять, поки вона не прийшла до тями.

Коли приїхала швидка допомога, жінка вже дихала самостійно, була в свідомості і намагалася говорити. Але мова була нескладною. У неї була розсічена голова, йшла крoв. Її терміново потрібно було госпіталізувати.
Мені здається, у неї просто впав цукор, тому вона втратила свідомість і сильно вдарилася. Ми передали потерпілу медикам, і наш автобус поїхав далі по маршруту.

Не вважаю, що зробив щось неординарне, просто виконав свою роботу. Я адже лікар з 13-річним стажем. Зробив максимально можливе в ситуації, що створилася. Жінці просто пощастило, що жінка автоперевізника зрозуміла мене покликати. Ось вона молодець!

Коли людина, ризикуючи своїм життям, кидається в огонь, щоб врятувати чуже життя, ось це геройський вчинок. А тут – просто моя робота, справа випадку і везіння. Адже коли людина п’ять хвилин не дихає, в мозку починаються незворотні процеси. Для цієї жінки все склалося, можна сказати, вдало.

Перед дорогою обов’язково потрібно снідати, при собі завжди мати воду .«ФАКТИ» з’ясували, що постраждалою виявилася 64-річна мешканка Одеси Людмила. Її доставили в Центральну районну лікарню Ульяновки.

– Пацієнтка поступила до нас в затьмареній свідомості, з важкістю відповідала на питання, – розповіла лікар-анестезіолог Центральної районної лікарні Тетяна Андрущенко.

– Крім того, у неї виявилася досить велика рана на голові. Але стан був стабільним, дихання і серце в нормі. В процесі обстеження виникла підозра на гематому головного мозку. І наші побоювання підтвердилися. З огляду на те, що надійшла виявилася мешканкою Одеси і їй були потрібні додаткові, більш серйозні обстеження для подальшого лікування, якими не володіє наша лікарня, було прийнято рішення направити її до лікувального закладу Одеси.

В цей час в іншому автобусі їхала родичка цієї жінки, вона приїхала до нас, щоб доглядати за хворою, купувала необхідні препарати. Родичі організували перевезення хворої в Одесу. Лікарі, зберігаючи медичну таємницю, відмовилися називати прізвище хворої. Залишається тільки сподіватися, що Людмила видужає і у неї буде все добре. Травма виявилася досить серйозною. В голові утворилася гематома, яка потребує операції.

Від проблем зі здоров’ям ніхто не застрахований. Тому Валерій Ославський радить перед дорогою обов’язково снідати, при собі завжди мати воду. А якщо ви стали свідком подібної ситуації, насамперед потрібно викликати «швидку». «Ні в якому разі не слід братися за реанімацію самому, якщо не знаєте, як правильно це робити», – каже лікар.

Читайте також:СВЯЩЕНИК РОЗПОВІВ ВРАЖАЮЧУ ПРАВДУ ПРО ЧЕРВОНУ НИТКУ НА ЗАП`ЯСТІ

facebook