fbpx
Економіка
Газ для населення може подорожчати

Тариф на розподіл не покриває витрати компаній-постачальників, відзначають в Енергоспівтоваристві
В Енергоспівтоваристві незадоволені тарифом на розподіл газу

Тариф на розподіл газу в Україні низький, оскільки не покриває реальні витрати компаній, і з цим треба щось швидко робити, заявив глава секретаріату Енергетичного співтовариства Янез Копач під час газового форуму, який проходив в Словенії.

Читайте також: КОМУ ОБІЦЯЮТЬ НАЙВИЩІ ЗАРПЛАТИ: В УКРАЇНІ ОЖИВАЄ РИНОК ПРАЦІ

“Тариф на розподілу газу в Україні найнижчий, оскільки не покриває реальні витрати, і з цим треба щось швидко робити”, – цитує копача прес-служба Міністерства енергетики України.

За словами директора департаменту нафтогазового комплексу Міненерговугілля Олександра Лисниченко, в цілому секретаріату Енергоспівтовариства все одно, яка ціна газ встановлена в Україні для споживачів від постачальників зі спеціальними зобов’язаннями (ПСО).

“Головне, щоб за даною ціною заробив ринок і не було монополії, тобто газ для соціально незахищених категорій споживачів поставляли не тільки” Нафтогаз “і так звані” газосбити “Фірташа”, – підкреслив Лисниченко.

Нагадаємо, Україна в меморандумі з МВФ взяла на себе зобов’язання розділити тариф на газ. Якщо рішення ухвалять, українцям будуть приходити дві платіжки – одна за газ як товару, друга – за розподіл і транспортування блакитного палива (так звана абонплата).

Таке рішення відповідає європейським директивам і передбачено прийнятим законом “Про ринок газу”.

Джерело.

facebook