fbpx

Кому обіцяють найвищі зарплати: в Україні оживає ринок праці

Роботодавці не в змозі забезпечити всі запити співробітників і здобувачів.

У серпні в ділове життя України повернулася активність. Кількість вакансій зростає у всіх професійних сферах, пише “Сегодня”.

Про це розповіла Катерина Криворученко, фахівець експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

“Найбільш активними були роботодавці в сферах інформаційні технології, інтернет, телеком, банки , інвестиції , лізинг, початок кар’єри, студенти”, – розповідає вона. – Тенденція запрошувати в штат молодих фахівців зберігалася останнім часом, а в серпні стала ще більш помітною”.

Читайте також: БЕЗРОУМІНГ З ЄС: ЩО ЦЕ ДАСТЬ УКРАЇНЦЯМ І ЯК ЗМІНЯТЬСЯ ТАРИФИ

Самий відчутний приріст вакансій – в Києві, Львівській, Харківській та Одеській областях. Стабільною ситуація залишається в Закарпатській, Івано-Франківській та Кіровоградській областях: кількість розміщених в липні і серпні вакансій залишається приблизно на одному рівні.

Перше півріччя 2017 року цілому демонструє таку ситуацію на ринку праці:

  • 29% роботодавців збільшували кількість робочих місць в компанії і заміняли звільнених співробітників;
  • третини компаній вдалося зберегти свій колектив без змін;
  • в 14% компаній звільнили тільки неефективних співробітників;
  • 23% українських компаній довелося істотно скоротити штат.

Наші зарплати

Фахівці hh.ua відзначають і зростання зарплат, в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року: в цілому по ринку праці за рік він склав 29%.

“На зростання деяких зарплатних пропозицій вплинув і змінився з 2017 року рівень мінімальної зарплати, -вважає Криворученко. – Найвищі зарплати, як і раніше, пропонують IT-фахівцям (найчастіше на позиціях Senior, Team Lead, Business Analyst)”.

Так, за перше півріччя 2017 року на сайті можна було побачити вакансії для Senior MVC developer з зарплатою 4000 дол., Інженеру-програмісту пропонували 3000 дол., А Middle Back-end розробнику -1500-2700 дол.

“Але збільшення доходів українців помітно, на жаль, поки тільки в порівнянні з далеким минулим”, -говорить Ніна Лозинська, HR-експерт, учасник Союзу українських підприємців (СУП).

Так, зарплати у фахівців з продажу неухильно ростуть, але глобальних позитивних змін у сфері торгівлі поки немає.

“Кандидати просто запитують більше на тих же посадах, за свої ж обов’язки, – пояснює стан справ Лозинська. – Роботодавець всі побажання виконати не в змозі. Але в тих нішах, де збільшився попит на товари, піднімаються і заробітки (часто за рахунок бонусів) .

Чи буде прибавка

За даними HR-провайдера Smart Solutions, кандидати чекають від роботодавців індексації заробітної плати як мінімум на рівень інфляції (у 2016 році – 12,4%, за 4 місяці 2017 року – 4,9%). У цьому питанні одностайності серед роботодавців немає.

“Держкомпанії визнають, що зміни потрібні: вводять грейди (система оплати за результатами праці), переходячи на міжнародні стандарти”, – говорить директор компанії Тетяна Микитович.

Роль бонусної складової в зарплаті в цілому збільшилася: компанії готові гідно платити співробітникам, які продукують дохід компанії.

“І мова не тільки про відділи продажів, але і тих підрозділах, які, згідно з ситуації на конкретному ринку, є ключовими – виробництво, логістика, юристи і навіть маркетинг”, – розповідає Тетяна Микитович.

Офіційно

У 2017-му переглядати “мінімалку” вже не будуть. У наступному році вона виросте до 3723 гривень, в 2019-м – до 4173, а в 2020-м – до 4425 гривень. Виходить, щорічно соцстандарти будуть піднімати на 6-16%.

На думку експертів, мінімальна зарплата в ідеальному випадку повинна складати не менше 60% від середньої по країні. В цьому році, згідно з прогнозами Мінфіну, середня зарплата досягне 7104 гривень, в наступному – 8629 гривень, в 2019-м – 9540 гривень, а в 2020-м -10 537 гривень.

Джерело.

You cannot copy content of this page