fbpx
Лайфхаки
Хoчу розповісти про тe, як я простим способом змогла підвищити врожайність своїх помідорів. Вcе швидкo і лeгко, а гoловне, не потрiбно все літо клaнятися кoжнoму кущику

Хoчу розповісти про тe, як я простим способом змогла підвищити врожайність своїх помідорів. Вcе швидкo і лeгко, а гoловне, не потрiбно все літо клaнятися кoжнoму кущику. Джерело

Протягом декількох попередніх років при висадці томатів в грунт підсипала в кожну лунку по 1 ст. ложці суперфосфату і додавала трохи компосту, якщо він був. Протягом літа чергувала підгодівлі покупними органічними і мінеральними добривами.

Врожаї були непогані. Але з часом мене стала напружувати зростаюча ціна на магазинні препарати. Компосту завжди виявлялося мало, а гною у мене ніколи і в помині не було. До того ж хотілося вирощувати екологічно чисті овочі без застосування штучних добрив, але без них, на жаль, на нашій землі нічого не росло. А в позаминулому сезоні я вирішила провести експеримент.

Протягом всього року я збирала і сушила хлібні скоринки, які залишалися зі столу. Також сушила зіпсований хліб, вже не придатний в їжу. У хід йшли і інші залишки борошняних продуктів, наприклад, зіпсоване печиво, пряники і т.п.

Читайте також:СМАЖИМО КАРТОПЛЮ ПРAВИЛЬНО: 6 ДОРOГОЦІННИХ ПРАВИЛ, ЯКI ПOВИННА ЗНAТИ КOЖНА ГОСПOДИНЯ

Коли прийшла пора пересаджувати розсаду помідорів в грунт, я викопала лунки глибше, насипала в кожну по великій жмені сухарів і добре їх пролила водою. Після того, як вода вбралася, висадила розсаду, присипала землею, ще раз полила і замульчувала посадки травою. Надалі помідори більше нічим не удобрюю, тому що в цьому нема необхідності – рослини росли потужними, з темно-зеленим листям.

Після цвітіння вони зав’язали багато плoдів і обдарували мене щедрим урожаєм. У минулому сезоні вирішила перевірити, а не збіг чи це, і експеримент повторила, але в кожну лунку всипала ще й по жмені деревної золи, щоб збалансувати харчування моїх помідорів. В кінці сезону результат мене несказанно порадував.

Тепер на моєму столі екологічно чисті помідорчики. Немає необхідності купувати добрива, виміряти і готувати з них робочі розчини, тягати важкі відра і кланятися кілька разів за сезон кожному кущику, вливаючи під нього строго певну дозу підгодівлі. Підгодовую посадки сухарями і золою один раз під час висадки розсади – цього раціону їм вистачає на весь період вегетації і дозволяє без зайвого клопоту отримувати відмінний урожай.

facebook