fbpx
Україна
Коли і в яких регіонах чекати дощів: прогноз погоди на тиждень

25 вересня температура повітря в Україні буде коливатися від 19 до 24 градусів вище нуля, повідомляє “Сегодня”.

У найближчі дні синоптики прогнозують відносно теплу температуру воздуха.На вихідних Україну заливатиме, а ось на початку наступного тижня ненадовго з’явиться сонце. В яких регіонах чекати гроз, де буде тепліше і холодніше.

23 вересня, в суботу на всій території України дощі. Але якщо на заході і на півночі пройдуть звичайні зливи, то в центрі, на сході і на півдні синоптики очікують грози. І тільки в одній області – в Луганській – очікується мінлива хмарність без опадів.

Крім того, трохи похолодає. Стовпчик термометра вдень буде коливатися в межах 12-22 градусів вище нуля. Найхолодніше буде на заході країни – від 12 до 19 градусів, а найтепліше на сході – від 19 до 22 градусів тепла.

24 вересня, в неділю там, де напередодні були грози, опадів не передбачається – на півночі, сході та півдні мінлива хмарність. А ось на заході і подекуди в центрі триватимуть зливи. Температура повітря в цілому залишиться такою ж: в центрі і на півдні буде від +19 до +21, на заході – від 15 до 17 градусів вище нуля.

25 вересня, в понеділок на всій території України мінлива хмарність, без опадів. Сонце, яке буде іноді визирати, принесе невелике підвищення температури: на заході країни вдень буде від 17 до 19 градусів тепла, а в центрі і на півдні – від 21 до 24 градусів тепла.

26 вересня, у вівторок в Україні знову без опадів, але вже трохи холодніше. Температура коливатиметься в межах 16-22 градусів. Найсильніше похолодає на півночі (від +16 до +18 вдень) і на сході (від 15 до 19 градусів вище нуля).

27 вересня, в середу в країні збережеться все та ж змінна хмарність, а температура повітря на заході країни складе від 16 до 21 градуса тепла, на півночі і в центрі – 16-19 градусів, на сході – від 15 до 17 градусів, і на півдні – від 21 до 23 градусів тепла.

Читайте також: ЩО БУДЕ З МЕДИЦИНОЮ В УКРАЇНСЬКОМУ СЕЛІ: ІНТЕРНЕТ, ЖИТЛО І АВТО ДЛЯ ЛІКАРІВ

Народний прогноз погоди

23 вересня вшановується пам’ять святителів Петра і Павла, єпископів Нікейських, повідомляє портал “Синоптик” . У цей день про погоду судили по горобині. Якщо її в лісі багато – осінь буде дощовою, якщо ж мало – сухою. Багато ягід на горобині віщує сувору зиму

24 вересня відзначається день преподобної Феодори (Федори) Олександрійської. З цього дня починається Золота осінь, яка триватиме до 15 жовтня.

На Федору наші пращури спостерігали за бджолами: якщо вони відкривають іншим разом летку, то буде тривала і тепла осінь. У цей час бувають останні грози перед початком зими.

25 вересня вшановується пам’ять святого Автонома (Артемона), єпископа Італійського. Тваринне життя швидко завмирає, осінь вступає в свої права. Наші предки в цей день вивчали листя берези і дізнавалися майбутню весну: якщо вони жовтіють з верхівки – весна буде ранньою, а якщо знизу, то – пізньої.

26 вересня вшановується пам’ять святого Корнилія сотника. До цього часу закінчується формування осінніх зграй граків. Наші пращури помітили: коли граки відлітають, уже можна чекати снігу. А якщо в цей день піде дощ, то погода найближчим часом буде похмурої.

27 вересня відзначається свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. У народі цей день називався Треті Осеніни або Зрушення (урожай до цього дня має бути “зрушать” в комору).

Якщо 27 вересня дме північний вітер, то літо буде теплим. У народі говорили: “Воздвиження осінь назустріч зимі рухає”