Молодь зобов’яжуть відкладати на старість з 2019-го по 2% з зарплати.
Кабмін затвердив план з впровадження загальнообов’язкової накопичувальної системи пенсійного страхування, яка дозволить українцям накопичити собі на індивідуальну пенсію.
Накопичувати на пенсію можна буде вже з 2019-го – зараз передбачається, що українці будуть відраховувати на індивідуальні рахунки 2% зарплати. Внесок цей буде зростати на 1% за рік, поки не досягне 7%.
Виплати такі будуть обов’язковими для всіх легально працюючих українців, які станом на 1 січня 2019-го будуть молодше 35 років.
Наприклад, при середній зарплаті по країні в 7114 грн за 35 років роботи можна накопичити трохи більше 196 тис. грн. Якщо кожен місяць знімати зі свого пенсрахунку мінімалку в 3200, то накопиченого вистачить на 5 років, а якщо мінімальну пенсію (+1452 грн) – то на 11 років.
У самій стратегії розписані плани на найближчі півроку. У найближчі три місяці уряд обіцяє подати до ВР законопроект, що визначає, хто і як контролюватиме роботу системи накопичувального страхування, щоб у майбутньому не допустити махінацій з пенсійними коштами.
У ті ж терміни в Кабміні хочуть розробити критерії відбору приватних пенсійних фондів і посилити вимоги до компаній, які управляють пенсійними активами.
Також з’являться правила відбору і зміни недержавних пенсійних фондів. До квітня наступного року в Раді повинні з’явитися законопроекти про гарантування прав учасників накопичувальної пенсійної системи.
Читайте також: ОНОВЛЕНИЙ ТРУДОВИЙ КОДЕКС: ЗА ЩО ТЕПЕР ЗВІЛЬНЯТИМУТЬ УКРАЇНЦІВ
Відзначається, що це допоможе уникнути маніпуляцій з персональною інформацією і торгівлею даними майбутніх пенсіонерів. Крім того, в I кварталі 2018 року визначать розміри страхових внесків і базу (мінімальну суму) нарахування страхового внеску.
Це, в свою чергу, дозволить сформувати правила і вимоги до програм обов’язкової і добровільної участі в накопичувальній системі.
Член групи радників при Кабміні Павло Кухта прийнятий документ називає дорожньою картою пенсійної реформи.
“Ми створимо на ринку інструменти для інвестування пенсійних коштів. Забезпечимо ефективне регулювання компаній, які будуть надавати послуги з недержавного пенсійного забезпечення”,– говорить Кухта.
Керуючий директор групи ICU Григорій Овчаренко зазначає, що відведених шести місяців на реалізацію стратегії повинно вистачити: “У Польщі подібний проект імплементували за півроку і там була дворічна попередня робота. У нас ініціативи були розроблені ще в 2003 році”.