fbpx

Коли в Україні спаде спека

Медики радять не виходити на вулицю в самий пік спеки – з 11 до 13 годин дня, пише «Сегодня».

В Україні на цьому тижні стовпчик термометра піднявся до рекордної в цьому році позначки – 38 градусів тепла.

Як прогнозують синоптики, така погода протримається як мінімум до 10 серпня, а на сході України спекотна погода очікується до кінця наступного тижня.

Коли спаде спека

Перша декада серпня – завжди жаркий період, розповідають синоптики Українського гідпрометцентар. Останні кілька днів стовпчик термометра стабільно тримається позначки вище 30 градусів тепла, а в деяких регіонах досягає і 38 градусів.

Але для України цей показник – цілком в межах норми. Більш того, рекордним серпневу спеку назвати не можна – в 2010 така погода трималася кілька тижнів, а в цьому році прогнозують всього десять “жарких днів”.

“Нічого надприродного не відбувається. Так, три дні спекотна погода, але нічого аномального в цьому немає. Влітку 2010 року взагалі всю першу половину серпня в Києві трималася температура вище 35 градусів, доходило до 39 градусів тепла.

А зараз лише три дні у нас спекотна погода “, – розповідає начальник відділу метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру Людмила Савченко.

“Нічого надприродного не відбувається. Так, три дні спекотна погода, але нічого аномального в цьому немає. Влітку 2010 року взагалі всю першу половину серпня в Києві трималася температура вище 35 градусів, доходило до 39 градусів тепла.

А зараз лише три дні у нас спекотна погода “, – розповідає начальник відділу метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру Людмила Савченко.

Експерт зазначає: вже 10 серпня спека в Україні спаде. З таким прогнозам також погоджується синоптик Наталія Діденко, яка на своїй сторінці в соцмережі поділилася метеорологічної картою. Похолодання очікується 10 серпня на всій території, крім сходу – тут спека протримається як мінімум до 12 серпня.

“Виключно за попередніми прогнозами, послаблення спеки очікується з 10 серпня. Але на сході ще буде дуже жарко навіть після 10 серпня. Там можливий спад з 12 серпня”, – зазначає синоптик.

Читайте також: УКРАЇНЦІ ПЕРЕХОДЯТЬ НА РОЗУМНІ ТЕХНОЛОГІЇ

До цього момент нижче 30 градусів буде тільки вночі. Наприклад, згідно з прогнозом Укргідрометцентру, в п’ятницю, 4 серпня, в центрі, на сході та півдні країни температура повітря вдень підніметься до 38 градусів.

На решті території – від 31 до 34 градусів тепла. Крім того, вже п’ятого серпня територію України наздожене грозовий циклон. Наступний тиждень почнеться з сильних грозових дощів в центрі, на півночі і заході країни.

Як врятуватися від спекотної погоди

Сильна спека – одна з причин загострення більшості хронічних захворювань. Як каже медик Юлія Шпонько, в зоні ризику знаходяться українці з надмірною вагою, люди похилого віку і страждають від гіпертонічної хвороби.

Також від сильної спеки найчастіше страждають українці, які працюють в замкнутих приміщеннях без необхідного кондиціонування. Щоб попередити сонячний чи тепловий удар, розповідає медик, досить дотримуватися кількох простих правил.

Почати варто з харчування. У самий жаркий період лікарі радять відмовитися від гострої і жирної їжі і більше їсти овочі і фрукти.

У спеку посилюється дія алкогольних напоїв, тому від пива, і тим більше міцного алкоголю, варто відмовитися. Також Юлія Шпонько рекомендує замість чорного чаю пити зелений і повністю відмовитися від кави.

При можливості виходити на вулицю (і навіть на пляж) потрібно до 10 або після 19 годин. Особливо небезпечно перебувати під сонцем з 11 до 13 годин дня. “У жаркий період – з 10 до 19 годин – не можна перебувати на вулиці.

Ми бачимо в тролейбусах і трамваях сотні пенсіонерів – куди вони їдуть, не можу зрозуміти. Ми постійно проводимо профілактичні бесіди, просимо людей не виходити з дому в таку погоду.

А люди все одно їдуть в таку спеку в тролейбусах, працюють на дачних ділянках. Потім втрачають свідомість і дзвонять в “швидку”, – розповідає лікар.

Тепловий удар, пояснює медик, можна отримати в задушливому приміщенні, а сонячний – під впливом сонячних променів. Якщо в результаті теплового удару шкіра стала сухою і “хворий” не потіє, необхідно терміново викликати “швидку.

Перші ознаки теплового удару – почервоніння, запаморочення, шум у вухах і головний біль. Найчастіше для того, щоб привести” хворого “до тями, досить перенести його в прохолодне місце, дати води і намочити обличчя.

Якщо людина отримала сонячний удар, “швидку” необхідно викликати в будь-якому випадку. “При сонячному ударі кров надходить в голову, розширюються кровоносні судини.

Через це, в разі якщо посудина лопне, можливе порушення роботи центральної нервової системи. Якщо людина отримала сонячний удар, потрібно обов’язково викликати медиків, – радить лікар.

Читайте також: УКРАЇНЦІ ВЖЕ МОЖУТЬ ВВОЗИТИ АВТО З КАНАДИ БЕЗ МИТА

You cannot copy content of this page