fbpx

Лікар на три роки: медиків зобов’яжуть отримувати ліцензії

Доктор може залишитися “без халата” через скарги пацієнтів, але з’явиться особиста відповідальність.

МОЗ хоче відмовитися від атестації українських лікарів і замінити її видачею ліцензій.

Дозвіл на роботу

За словами в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, зараз атестація лікарів “підтверджує їх стаж, але не професіоналізм”. Тому міністерство виставило на публічне обговорення концепцію ліцензування.

Прийняти її обіцяють до кінця року, а після почнеться перехідний період, який триватиме до 2024-го. За цей час всі практикуючі медики країни повинні будуть з трьох спроб здати спецекзамен. Медчіновнікі обіцяють: він буде не складніше того, який здають зараз студенти після інтернатури.

Ті, хто цього не зробить, після 2024-го не зможуть працювати лікарями. Сьогоднішнім студентам-медикам, які почнуть працювати після перехідного періоду, теж потрібно буде здавати іспит на ліцензію, хоча у них для цього буде тільки дві спроби.

Ліцензію планують видавати на три роки. Для її продовження потрібно буде набрати мінімальну кількість балів “безперервного професійного зростання” і подати дані про це через інтернет в спеціальну базу даних.

Поки невідомо, яким виявиться мінімум, але бали хочуть нараховувати за участь в семінарах, конференціях і тренінгах. Супрун пообіцяла, що лікар сам зможе визначити, де і як йому вчитися, які додаткові курси проходити. Однак не тільки ці бали будуть впливати на продовження ліцензії.

Читайте також: ДЕНЬ ЛІТНЬОГО СОНЦЕСТОЯННЯ 2018: ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ І ПРИКМЕТИ НА 21 ЧЕРВНЯ

Важливу роль зіграє Ліцензійний порада, яку створять з 30 лікарів, відібраних на конкурсі в Міністерстві охорони здоров’я. Його члени займуться перевіркою історії медичної практики та репутації лікаря.

Таким чином, якщо на доктора занадто часто скаржилися пацієнти, то йому ліцензію можуть і не продовжити. В такому випадку лікаря можуть призначити додаткові тренінги або курси.

За підробку ліцензії або роботу без неї лікарів будуть назавжди позбавляти права займатися лікарською діяльністю.

Ризики

За словами одного з авторів концепції Олексія Гончарука, нові правила дозволять лікарям нести персональну відповідальність за свої дії:

“До того ж існуюча система навантажує медика сотнею папірців і відбирає у нього час. Вона не мотивує його розвиватися професійно і не забезпечує відповідальність за медичні злочину”.

Член правління Асоціації сімейної медицини Костянтин Надутий виступає проти нововведення:

“Це загрожує скороченням кількості лікарів. З огляду на кадрову кризу в медицині, це може спровокувати зменшення доступу до медпослуг. При цьому найбільше може постраждати саме первинну ланку медицини”.

Невропатолог Вероніка Мізеріна ідеєю ліцензувати лікарів задоволена, але боїться, що багато хто не зможе набрати необхідний мінімум:

“Не всі мають фінансові можливості і час їздити на симпозіуми і конгреси. Те ж саме і про індивідуальне навчання – часто доступ до найякіснішим баз знань платний. Мені здається, сьогодні це може обмежити багатьох лікарів”.

Джерело.

You cannot copy content of this page