fbpx
Економіка
М’ясо та молоко у свята: що буде з цінами на продукти до кінця 2018 року

Тільки за останні дев’ять місяців 2018 року в Україні вартість продуктів зросла на 10%. При цьому зростання цін триває, адже в зимовий період продукти ростуть в ціні.

Такий прогноз озвучив гендиректор Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської облради Олексій Дорошенко.

Як стверджує Дорошенко, зростання цін на продукти можна було б стримати, так як є сприятливий момент – зміцнення гривні, проте є довготривалі чинники не дають цього зробити.

Серед таких факторів: середня якість на продукти, європейські ціни, експорт української агропродукції, і головний фактор інфляція.

Читайте також: ЦІНИ НА ЕЛЕКТРИКУ ПЕРЕРАХУЮТЬ ПО-НОВОМУ: ЧОГО ЧЕКАТИ УКРАЇНЦЯМ

Після того як Україна вийшла на європейські ціни, будь-який товар коштує вже по-європейськи, тільки в гривнях. Якщо вартість в Європі не змінюється, але в цей час падає гривня, – ціна на товар або продукт зростає.

Якщо говорити про овочі і фрукті, то згідно з даними, починаючи з серпня до січня стрибок ціни на овочі буде до 40%. По деяких культурах це вже виправдалося і сильне подорожчання вже відбулося, по іншим – йде не різкими темпами.

“Тепер у нас немає м’яса, яке коштує дешевше 100 гривень”, – зазначив експерт.

У вересні ціна на куряче філе переступила позначку в 100 грн. М’яса, яке коштує дешевше, немає взагалі, за винятком супових і не розділених продуктів.

В Україні продовжує бушувати африканська чума свиней, що впливає на скорочення поголів’я, а селянам все так само не вигідно утримувати у домашньому господарстві свиней і корів для продажу через дорогий корм.

Серед причин для подорожчання м’яса: згідно Держстату, сильне скорочення всього поголів’я, за винятком дрібної рогатої худоби: вівці і барани і невелика частина завозиться з Європи, де воно дорожче.

За умови, якщо в наступному році гривня буде стабільною, сильного зростання ціни не планується.
Молоко і молокопродукти подорожчають на цілих 15%, хоча відносно минулого року показники покращилися.

Так, сир за січень – вересень 2017 року подорожчав на 18%, а в 2018 році – лише на 1%, сметана в 2017 подорожчала на 16%, а в 2018 – на 4%, молоко за 9 місяців минулого року – на 13 %, а в цьому – на 3%, масло вершкове минулого – на 10%, а в цьому – на 4%.

Джерело.

Related Post

facebook