fbpx

Мама школяра з Київської області домоглася скасування вивчення pociйcької мови у класі сина

Жителька Обухова Дарина Ярошенко домоглася скасування уроків російської мови у класі, де навчається її дитина.

Про це повідомляє 24 канал.

Наголошується, таке право вона виборювала упродовж шести місяців. Так, жінка надсилала звернення не лише до дирекції школи, а й до Міністерства освіти та науки України.

Читайте також: ЧОМУ В САДКАХ ПОСТІЙНІ ЧЕРГИ І ЯК ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ НЕСТАЧІ МІСЦЬ

У підсумку в міністерстві зауважили, що її дитина має право не вивчати pocійську, але це слід погодити з керівництвом школи.

Відтак, 28 серпня, під час батьківських зборів, було ухвалено рішення про скасування вивчення pocійської мови у класі сина Дарини.

“Для тих, хто дуже хоче, після уроків є факультатив з pocійської мови, але охочих у нас не знайшлось. Взагалі, у нашому класі вісім батьків виступали проти обов’язкового вивчення pocійської.

Після публікації звернення з’ясувалося, що така біда існує у всіх школах Обухова. До мене звернувся по допомогу батько, діти якого вчаться в школі №1 міста. Він також не бажає, аби вони вивчали pocійську.

Чоловік уже мав розмову з директором школи, зараз чекаємо на його рішення. Також мама учня 4-ї школи заявляла про бажання скасувати pociйську”, – зазначає Дарина Ярошенко.

Читайте також: СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА ЗНИЗИЛАСЯ: ЧИ СТАЛИ УКРАЇНЦІ БІДНІШИМИ І КОМУ ПОЩАСТИЛО НАЙБІЛЬШЕ

За її словами, навіть якщо одна дитина в класі проти pociйської мови, директор школи забов’язаний враховувати всі побажання батьків.

“Якщо дитина одна в класі проти pociйської мови, а всі інші за pociйську мову, цей предмет переводиться з обов’язкового на факультатив.

Його ставлять першим або останнім, для того, щоб дати можливість тій дитині не відвідувати цей урок. Вивчення pociйської мови вирішується на батьківських зборах шляхом голосування.

Взагалі, в нашій державі не обов’язково вивчати pociйську мову! Pociйська мова – це мова нaцмeншин, і її можна замінити на будь-яку іншу”, – пояснила вона.

You cannot copy content of this page