fbpx

Мінімальна зарплата знову збільшиться: коли “розбагатіють” українці

Підвищення “мінімалки” планують з 1 січня. Український уряд озвучило, який буде новий розмір мінімальної зарплати – 3723 грн. Коли чекати підвищення доходів, і як воно вплине на нашу економіку, повідомляє «Сегодня».

ВАРІАНТИ. Про те, що під час обговорення бюджету на наступний рік пріоритетом буде підвищення мінімальної зарплати, спікер ВР Андрій Парубій заявляв ще на початку вересня. А нардепи навіть озвучували бажану цифру.

“Ми звертаємося до Кабміну з ініціативою підняти мінімальну зарплату до рівня 4000 гривень”, – підкреслив на першому дорадчому засіданні парламенту голова фракції БПП Артур Герасимов.

Але під час “години запитань до уряду” міністр соцполітики Андрій Рева трохи остудив запал Герасимова, зазначивши, що першим кроком після прийняття пенсійної реформи буде збільшення мінімалки до 3764 грн.

Читайте також: НОВИЙ ЗАКОН ПРО ОСВІТУ: ЧОМУ ОБУРЮЮТЬСЯ СУСІДИ УКРАЇНИ

Він додав, що після торішнього підвищення мінімального заробітку з 1600 до 3200 грн в країні стало більше людей, які отримують “білу зарплату” – платників єдиного соцвнеску стало на 400 тис. більше.

Глава Мінфіну Олександр Данилюк, в свою чергу, виступив з правками. За його словами, з 1 січня 2018 року мінімалка складе 3723 грн: “Це реалістичні цифри. І можна гарантувати, що це може бути реалізовано без ризику для фінансової системи”.

Відзначимо, підвищення мінімальної зарплати на 523 грн було прописано в бюджетній резолюції на найближчі три роки, яку прийняли ще в червні. У ній говориться, що в 2019 році мінімалка зросте до 4173 грн, а в 2020 році – і зовсім складе 4425 грн.

БІЗНЕС І ЦІНИ. За словами експертів, народ не сильно розгуляється на таку “надбавку”. Керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський каже, що чергове підвищення мінімалки навряд чи відіб’ється на українському бізнесі і зажене його в тінь.

“Ті, хто платив до цього” по-білому “, продовжать і далі платити. Той, хто працював в тіні, теж ніяк не відреагує на нову цифру. Це підвищення, якщо порівнювати з минулорічним, не такий значний і навряд чи дасть якийсь то серйозний негативний ефект для підприємців.

Але, безумовно, потрібно враховувати складову інфляції “, – додає експерт. Колегу підтримує і економічний аналітик Іван Нікітченко. “Бізнес витримає. Фактично це не критичний зростання – трохи більше 10% від нинішньої мінімалки”.

У свою чергу, економіст Олександр Охріменко вважає, що навіть така “надбавка” до зарплати позначиться на цінах і додасть до інфляції ще 5%. У підсумку вона, з огляду на прогнози Нацбанку на наступний рік, складе 13%.

“Мінімальну зарплату нам потрібно піднімати в будь-якому випадку. Мало того, вона повинна на сьогоднішній момент бути близько 6 тис. Грн. Але є один дуже важливий фактор – не можна зарплату підвищувати таким автоматичним методом.

Навіть ці 500 грн потрібно було розбити і підвищувати хоча б по 100 грн на місяць. в результаті ціни будуть рости не так швидко. у нас багато лаяли ціни в цьому році.

Я не кажу, що вони піднялися тільки за рахунок мінімалки, але це був один з істотних чинників. так, номінально у нас зарплата виросла, в цілому, майже на 40%, але реальний дох д населення зріс лише на 20%”, – резюмує він.

Бізнес: буде важко

Власник агрокомпанії, яка вирощує льон, Ірина Костюшко каже, що підвищення мінімалки у них ажіотажу не викликає: “І минулий зростання мінімалки до 3200 грн ніяк на нашу компанію не вплинув – ми платимо по-білому і у нас зарплати починаються з 5000 грн”.

You cannot copy content of this page