fbpx

Найпопулярніші та рідкісні імена новонароджених українців: назвали в Мін’юсті

Психолог розповіла про небезпеки незвичайного імені для дитини.

“Найбільш часто дівчинки отримували такі імена (в порядку убування): Анастасія, Софія, Анна, Марія, Вікторія, Поліна, Вероніка, Єва, Злата, Мілана і Соломія.

Хлопчиків найчастіше називали такими іменами: Артем, Максим, Олександр, Дмитро, Владислав, Матвій, Іван, Андрій, Ілля, Назар, Тимофій”, – розповіла заступник міністра юстиції з питань цивільної реєстрації Олена Сукманова.

Називали своїх дітей українці і незвичайними іменами – в честь зірок шоу-бізнесу, персонажів популярних книг і фільмів і навіть на честь античних правителів і богів.

Серед жіночих нестандартних імен – Лялька, Попелюшка, Принцеса, Мадонна, Олімпіада, Панна, Беллатрісса, Нух, Евлалия, Осійохон. Серед чоловічих – Роял, ТіДжей, Ярасвет, Харлампий, Цезар, Христофор, Джейкоб, Шавкавбек, Одіссеас, Аполлон.

Новонароджені з такими незвичайними іменами, за даними Мін’юсту, зареєстровані в кожному з регіонів країни. Наприклад, на півночі – в Чернігівській області – серед малюків тепер є Світозар, Еммануїл, Леонік, Текле, Жасмин. На півдні – в Одеській області – серед незвичайних імен зареєстровані Єсенія, Аврора, Роза, Іскандер і Одіссей.

На сході країни – в Луганській області – деякі батьки вибрали для своїх чад такі імена: Кора, Венера, Мадіна, Платон, Аристарх. У той же час на заході, в Закарпатській області, деякі батьки вибрали для своїх дочок імена Річка, Мішель, Рубіа, а для хлопчиків – Олівер, Орландо, Бемянін, Кевін.

Всього ж за майже весь минулий рік в Україні народилося 336,5 тисячі малюків (дані Держслужби статистики за 11 місяців 2017 го). Для порівняння, в 2016-му на світ з’явилося 397 тис. дітей.

Читайте також: ВІЧНА МОЛОДІСТЬ МОЖЛИВА: ПЕРШІ ДОСЛІДИ НА ЛЮДЯХ ЦЕ ДОВЕЛИ

Небезпеки незвичайних імен

 За словами психолога, такі імена, як Анастасія, Софія, Анна, Артем, Максим і Олександр, популярні в Україні через звучання і значень.

“Всі ці імена об’єднує те, що вони красиво звучать. Крім того, зараз багато перед народженням дитини посилено вишукують значення імені і після цього роблять свої висновки.

Наприклад, Анастасія означає” Безсмертна “, і власницям такого імені приписують сильну волю. Що стосується незвичайних імен, то їх дають своїм діти ті, хто хоче підкреслити унікальність дитини”, – розповіла психолог Лілія Вороніна.

За її словами, батькам варто враховувати, що дітки з незвичайними іменами можуть стати об’єктами для жартів у шкільні роки.

“Батькам варто задуматися, що дитині жити з незвичайним ім’ям. Діти можуть дражнити якогось худенького Цезаря”, – говорить Вороніна.

Джерело.

You cannot copy content of this page