Коли народився первісток – уся родина з’їхалась, вітали і раділи разом з нами.
Двадцять років ми чекали на сина. Мій Дмитро вже втратив усі надії на те, що стане татом. Не раз говорив: “Олю, невже така наша доля. Як ми будемо далі жити?” Я була його підтримкою. Але було в сімейному житті по-різному.
Дмитро часто працював на двох роботах, щоб відволіктися від одних і тих же думок. Працював автослюсарем, багато спілкувався з різними людьми, багато чув і знав.
Одного разу його добрий знайомий порадив хорошого лікаря і ми, довго не думаючи, записались на консультацію. Виявилось, що у нас є все ж таки певні проблеми зі здоров’ям, тому всі заощадження, які були у нас, ми витратили на лікування.
Також лікар порадив змінити клімат і ми поїхали в Болгарію. Незабутні романтичні дні на морі змінили нас. При кожній можливості ми старались десь їхати, міняючи атмосферу.
Так минав час. Вже “не зациклювались” на одній і тій же думці. Просто жили. І власне, коли не очікували, тоді все сталось…
“Дмитре, радість у нас велика- я при надії!”
“Олю, я найщасливіший чоловік у світі!” – ці слова вирували у моїй голові всі дев’ять місяців. Двадцять років ми чекали того моменту – і дочекалися. Сина Арсеном назвали.
Тішилися. Виріс. Вивчився, здобув вищу освіту, має престижну роботу. Живе окремо від нас. Ми вже пенсіонери. На все не вистачає. Так сподівалися на те, що син на старості літ буде дбати про нас.
Дмитро одного вечора сів на дивані, бачу, що засмучений і каже: “Олю, ми все життя “душі не чули”, всю любов сину дарували, а на старість, нікому буде і води подати”.
Так і я собі про це думала. Бо недавно Арсен відвіз нас на дачу, щоб грядки посапати, щось прибрати.
Ми думали, що Арсен допоможе, а він нас там залишив, сказавши, що його чекають друзі і не має часу тут з нами “возитися”. Нам стало прикро, що виховали такого сина. Що ж ми робили не так? Чому так буває у житті?
Автор – Наталя У.
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною
- Мені стає не по собі, коли я чую, що двадцятилітні вже заміж виходять. Моїй дочці вже тридцятка минула, а вона досі “холостякує”. Моя Вікторія мила і дуже гарна дівчина, просто в час, коли дівчата виходили заміж, вона багато вчилася. І ось мене вже який день не покидає думка, щоб посватати її з кимось. Моя мама так зі мною зробила, і скажу відверто, я дуже щаслива в шлюбі з Денисом