fbpx
Україна
Нова зaгpoзa: фальшиві гроші з’явилися навіть в банкоматах

Кримінальне нововведення – в інтернеті з’явилися пропозиції купити підроблені гривні і валюту за третину ціни.

Найчастіше в Україні підробляють грошові купюри номіналом 200, 500 гривень, а також 100 доларів і 100 евро. Про це повідомила речник Департаменту захисту економіки Нацполіціі Наталія Калиновська, посилаючись на дані моніторингу.

Як з’ясувалося, зараз підроблені купюри виявляють навіть в банкоматах. У Нацполіціі такі факти пояснюють тим, що поки не всі нинішні банківські апарати здатні визначити фальшивку.

Підробку зможуть визначити лише експерти в умовах лабораторії. Саме тому виникла загроза, що постраждати можуть звичайні громадяни, які знімають готівку через банкомати.

Популярність двухсотенних і пятісотенних банкнот пояснюють зручністю їх номіналу. За даними поліції, фальшиві гроші найчастіше виявляють в Одеській і західних областях. До цього копи додають, що нерідкими стали випадки, коли фальшивомонетники збагачуються завдяки махінаціям з сувенірними грошима.

“Схема виглядає так: на сувенірні купюри ділки приклеюють вирізані елементи справжньої купюри, тим самим з однієї банкноти роблячи кілька. Такими підробками ділки поповнюють через термінал банківські карти, а з них знімають вже справжні гроші”, – розповів один з поліцейських.

Читайте також: ВЕЛИКИЙ ПІСТ 2017: КОМУ МОЖНА НЕ ДОТРИМУВАТИСЯ?

Тенденція підтверджується і держреєстром судових рішень – там вже з’явилися вироки фальшивомонетника, які використовують таку схему.

Фальшиві фальшивки

Зараз в українському сегменті інтернету з’явилися десятки оголошень, автори яких масово пропонують купити у них фальшивки. Розцінки при цьому фігурують різні: як правило, третина від загальної суми або половина.

Питання про засилля таких оголошень поліцейських спантеличило, але при цьому копи не виключили, що авторами оголошень можуть бути або оперативники, які ловлять скупників підробленої валюти “на живця”, або шахраї.

А ось начальники обласних управлінь, в чиїх регіонах ділки пропонують купити фальшиву валюту, нас запевнили, що обов’язково проведуть перевірки.

У свою чергу юрист і блогер Олександр Шкудун, який нещодавно провів спецрозслідування, розповів, що за його спостереженнями, автори оголошень про продаж фальшивок – звичайні аферисти, які хочуть заробити на тих, хто хоче швидкої наживи.

За словами Олександра, ключове, що допомогло йому викрити шахрая – це питання про те, чи зможе він, автор оголошення, продати йому гривневі купюри номіналом у 2000 грн. Як відомо, таких взагалі не існує.

“Продавець відповів, що має в своєму розпорядженні такими купюрами”, – сказав блогер.

І додав: “У підсумку шахрай просто більше не виходив на зв’язок. Напевно, його збентежило кількість питань, якими я його закидав. Аферисти не люблять” розумників”. Я схильний припускати, що це рук тих, хто сидить у в’язниці”.

Заходи безпеки

І поліцейські, і адвокати кажуть: якщо ви запідозрили, що вам намагаються всунути фальшиву купюру, найбезпечніше відразу викликати наряд поліції.

І вже копам пояснити, що сталося, і при поліцейських зажадати замінити сумнівну купюру. Всі подальші дії зі збувальником – вже компетенція поліції.

За статистикою судових opганів, щорічно в Україні виноситься близько сотні вироків тим, хто збуває підробки. Серед таких громадян є і постраждалі, які пробували збути отримані фальшивки купюри.

Максимальне покарання для фальшивомонетників – 12 років позбавлення волі. Як правило, дрібним виробникам і збувальникам дають до 4 років в’язниці.

Джерело.