fbpx
Економіка
Нові правила НБУ для бізнесу ведення касових операцій: експерт пояснив нову інструкцію

Банківські установи зобов’язані укладати договори на касове обслуговування з кожним клієнтом.

“Нацбанк запропонував змінити “Інструкцію про ведення касових операцій”. Тепер банківські установи зобов’язані укладати договори на касове обслуговування з кожним клієнтом, попередньо перевіривши його репутацію.

Які плюси і мінуси нововведення для підприємця?”- Степан Горчук, м. Київ.

Відповідає Артем Пришедько, адвокат, ст. юрист компанії Investment Service Ukraine:

“Підписання подібних договорів направлено на боротьбу з можливим “відмиванням коштів” при проведенні касових операцій. Можливо, в таких договорах банки зможуть передбачати вигідні для себе умови – зокрема, встановлювати тривалі терміни для фактичного перерахування коштів або затримувати їх на транзитних рахунках.

Або ж укладання угод буде зводитися до стандартного підпису на платіжному документі, що клієнт згоден з умовами публічного договору, розміщеного на сайті, який клієнт в очі не бачив”.

Читайте також: ЯК ПРАВИЛЬНО РОБИТИ ПОКУПКИ В СЕКОНД-ХЕНДАХ: ЕКСПЕРИМЕНТ

З іншого боку, такі вимоги мінімізують випадки проведення перерахувань від імені третіх осіб, без документально підтверджених повноважень.

Також, можливо, фінустанови з метою залучення нових клієнтів будуть змушені виписувати збалансовані умови договорів на касове обслуговування та врахують не тільки свої матеріальні інтереси, а й репутаційні.

“Тоді клієнти отримають комісійно вигідні умови касового обслуговування, або ж їм нададуть пільги на інші банківські послуги, наприклад, кредити і депозити.

До того ж запропонована НБУ перевірка репутації клієнтів при касовому обслуговуванні буде проводитися в стислі терміни і тільки при перерахування, що перевищують 15 тис. грн. Процедура перевірки буде зведена до аналізу наявної в банку інформації про періодичність, розмір та походження грошових коштів”.

Джерело.

facebook