Банківські установи зобов’язані укладати договори на касове обслуговування з кожним клієнтом.
“Нацбанк запропонував змінити “Інструкцію про ведення касових операцій”. Тепер банківські установи зобов’язані укладати договори на касове обслуговування з кожним клієнтом, попередньо перевіривши його репутацію.
Які плюси і мінуси нововведення для підприємця?”- Степан Горчук, м. Київ.
Відповідає Артем Пришедько, адвокат, ст. юрист компанії Investment Service Ukraine:
“Підписання подібних договорів направлено на боротьбу з можливим “відмиванням коштів” при проведенні касових операцій. Можливо, в таких договорах банки зможуть передбачати вигідні для себе умови – зокрема, встановлювати тривалі терміни для фактичного перерахування коштів або затримувати їх на транзитних рахунках.
Або ж укладання угод буде зводитися до стандартного підпису на платіжному документі, що клієнт згоден з умовами публічного договору, розміщеного на сайті, який клієнт в очі не бачив”.
Читайте також: ЯК ПРАВИЛЬНО РОБИТИ ПОКУПКИ В СЕКОНД-ХЕНДАХ: ЕКСПЕРИМЕНТ
З іншого боку, такі вимоги мінімізують випадки проведення перерахувань від імені третіх осіб, без документально підтверджених повноважень.
Також, можливо, фінустанови з метою залучення нових клієнтів будуть змушені виписувати збалансовані умови договорів на касове обслуговування та врахують не тільки свої матеріальні інтереси, а й репутаційні.
“Тоді клієнти отримають комісійно вигідні умови касового обслуговування, або ж їм нададуть пільги на інші банківські послуги, наприклад, кредити і депозити.
До того ж запропонована НБУ перевірка репутації клієнтів при касовому обслуговуванні буде проводитися в стислі терміни і тільки при перерахування, що перевищують 15 тис. грн. Процедура перевірки буде зведена до аналізу наявної в банку інформації про періодичність, розмір та походження грошових коштів”.