fbpx
Україна
Осінній призов 2018: українцям пояснили, чи мають право їх забирати прямо на вулицях

В Україні повним ходом триває призовна кампанія-2018, однак, як і кожного року, цього разу також не обійшлося без прикрих інцидентів.

Про це пишуть ЗМІ із посиланням на коментар керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка.

Військовий наголосив, що під час призову в Збройні сили України військовослужбовці не мають права влаштовувати на призовників так звані “облави”, затримуючи їх прямо на вулиці.

Експерт прокоментував скандальне відео з Харківської області, де військовий намагався прямо на вулиці затримати призовника.

Читайте також: В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВИКPAЛИ 3-РІЧНУ ДІВЧИНКУ

Мусієнко зазначив, що подібні інциденти траплялися і раніше, адже ще у 2016 році виникали подібні ситуації, коли на вулиці когось могли зупинити, підійти і просто забрати.

“Існує порядок, передбачений законодавством, де вручається повістка про виклик призовника – це місце роботи, місце навчання або місце проживання. Там можна.

Будь-які інші дії, незважаючи на благородну мету – служіння батьківщині, виконання конституційного обов’язку і так далі – не відповідають закону”, – підкреслив військовий.

Окрім того експерт нагадав, що згідно з Конституцією України, всі державні органи повинні “діяти виключно у передбачений законом спосіб”.

“Обов’язок не тільки громадян, але і правоохоронних органів дотримуватися законодавства”, – резюмував Мусієнко.

Джерело.

Related Post