Перехід на літній час 2018: коли і навіщо переводять годинник в Україні

В березні відбудеться переведення годинника на літній час. Через це лягати спати і прокидатись українцям доведеться раніше. Зміна звичного графіка дня нерідко викликає стрес в організму

Переведення годинника в Україні відбувається двічі на рік — в останню неділю березня і останню неділю жовтня. У ніч з суботи на неділю о 03:00 ранку — це звичайний час, коли переведення годинників в Києві та по всій країні фіксують на зимовий або літній час відповідно.

Переведення годинника: історія питання

Уперше переведення годинників на літній і зимовий час запровадили в 1981 році з метою економії. Сезонне переведення годинників здійснюють більш ніж ста країн світу. Однак є країни, які вирішили відмовитись від сезонного переведення стрілок.

Поки Україна переведення годинників здійснює, хоча законопроекти про скасування вже не раз вносилися на розгляд до Верховної Ради України, починаючи з 2012 року.

Наприклад, торік від переведення годинників відмовилась Туреччина. Тепер турки живуть відповідно до літнього часу. Ще раніше від задуму переведення годинників на літній час відмовились Японія, Китай, Казахстан, Киргизія і Росія.

Крім того, про бажання більше не переводити стрілки годинника вже заявили Фінляндія, Польща та Естонія. У багатьох країнах Європи також розглядають це питання.

Пов’язано це з тим, що восени 2017 року на замовлення Європарламенту провели дослідження про те, як у нинішніх реаліях щорічне переведення годинників впливає на економіку країн і здоров’я людей.

Читайте також: ЛІКАРІ ВИЗНАЧИЛИ СКІЛЬКИ ЦУКРУ БЕЗПЕЧНО ЇСТИ НА ДОБУ

Учені дійшли висновку, що переведення годинників на літній час має досить незначні переваги: ​​гроші, які заощаджені на електроенергії, у результаті витратяться на обігрів житла. Крім того, переведення годинників на літній час має більші наслідки для здоров’я, ніж припускали раніше.

Весняне переведення годинників в Україні: коли і навіщо

Весняне переведення годинників на літній час провокує зміщення графіка, через що Україна починає жити на годину раніше, а значить, і українці будуть у день, коли переведення годинників, спати на годину менше.

У 2018 році стрілки годинника в ніч із 24 на 25 березня о 03:00 ранку потрібно перевести на одну годину вперед.

До цього переведення годинників в Україні було 29 листопада 2017 року, коли стрілки годинника змістили на годину назад, тобто почали жити за зимовим часом. Головна причина, чому здійснює Україна переведення годинників двічі на рік, — це економія.

Поширена думка, що у зв’язку з раннім пробудженням українців влітку і пізнім взимку споживання електроенергії у країні вдається зменшити. Економісти оцінюють, що кожен українець у такий спосіб може заощадити в рік близько $1.

Що в підсумку переведення годинників в Україні на літній час і, відповідно, на зимовий економить для країни близько $40 млн на рік, що становить 0,15% від держбюджету.

Але з точки зору медиків, зимовий час вважається більш прийнятним для організму людини, оскільки відповідає всім його біологічним ритмам. А ось переведення годинників на літній час провокує явний дискомфорт у сердечників і «сов».

Джерело.