У 2017 році переведення годинників відбудеться в ніч з суботи на неділю – 29 жовтня. Стрілки годинника слід перевести на годину назад о четвертій годині ранку. У цей день ви зможете поспати трошки довше.
У медиків існує ряд аргументів проти переходу на зимовий час, в першу чергу стосуються негативного впливу на здоров’я людей і малої частки штучного освітлення в загальному енергоспоживанні. Тому сезонне переведення годинників в деяких країнах скасований.
Читайте також: ЯК ПІДГОТУВАТИСЬ ДО РІЗКИХ ПЕРЕПАД ТЕМПЕРАТУР
Вам буде цікаво дізнатися, що вперше ідея переведення годинників виникла в 17 столітті, її автором був сам Бенджамін Франклін.
Під час перебування в Парижі політик зауважив, що вже в той час люди любили засиджуватися вечорами, випалюючи величезна кількість свічок і масла для новомодних в той час ламп. І він подумав, що зміна часу всього на годину дозволила б заощадити величезну кількість ресурсів.
Потім вже Німеччина і Англія в 1916 році офіційно перейшли на літній час з метою економії енергії: навесні стрілки всіх годинників переводилися на годину вперед і поверталися назад восени. З тих пір годинник почали переводити більше ста країн.
Таким чином, переведення годинників здійснюється для того, щоб люди могли працювати довше і, при цьому, менше використовувати штучне освітлення.
Адже і зараз ми встаємо на початку світлового дня, а лягаємо значно пізніше його кінця.