fbpx

Перераховані пенсії: кому і скільки додали

Формула для підрахунку пенсії тепер буде єдиною для всіх і в цьому кардинальна відмінність від старої системи.

На цьому тижні вже можна було бачити перші результати пенсійної реформи. Надбавку отримало більшість пенсіонерів. Дев’ять мільйонів, як і обіцяли в Кабміні.

Хтось 500, а хтось і дві п’ятсот все від стажу і роботи залежить. Якщо шахтар, і в забої працював 10 тисяч отримай. Є ті, кому виплати не підвищили. Чому, і на що розраховувати тим, кому на пенсію вже завтра?

Люди в черзі помітно хвилюються. Ніхто з них не знає яку пенсію отримає. Це нагадує їм лотерею.
Одним пенсію підвищують відразу на кілька тисяч гривень. Іншим додають кілька сотень. А деяким пенсію і зовсім не підняли.

Читайте також: ГРОЙСМАН ПОКАЗАВ ВІДРЕМОНТОВАНУ ТРАСУ: ФОТО З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ

В Україні 12 мільйонів пенсіонерів. Дев’яти мільйонам з них тобто більшості пенсії підвищили. У цьому місяці в країні виріс розмір мінімальної пенсії на сто сорок гривень тепер вона становить тисячі чотириста п’ятдесят два гривні.

Крім того після прийняття пенсійної реформи майже шести мільйонам людей провели осучаснення пенсій.

Ось дані Мінсоцполітики. У одного мільйона трьохсот тисяч людей після перерахунку виплати збільшаться лише на двісті гривень. Ще майже стільки ж отримають надбавку в 200-500 гривень.

Для майже двох мільйонів людей підвищення буде більш істотним від п’ятисот до тисячі гривень. І ще для одного мільйона ста тисяч пенсіонерів виплати зростуть більш ніж на тисячу гривень.

Є люди, яким пенсії підвищили на чотири тисячі, на п’ять, і навіть на шість тисяч гривень. І це зовсім не судді, депутати та прокурори переконують в Кабміні. Прем’єр на засіданні Кабміну озвучує реальні приклади, як реформа вплинула на розмір пенсії енергетика, машиніста тепловоза, шахтаря.

А ось як раз суддям, прокурорам, депутатам, міністрам всім тим, хто отримує спецпенсії виплати не підвищили ні на копійку. Пенсійна реформа цього не передбачає. Чи не підвищили пенсії і багатьом іншим категоріям тим, хто виходив на заслужений відпочинок не по загальному закону, а на особливих умовах.

Всі вони можуть прийти в будь-яке відділення пенсійного фонду і попросити порахувати чи вигідно їм буде перейти на звичайну трудову пенсію. Якщо так можна просто написати заяву і отримувати пенсію в новому розмірі.

Формула для підрахунку пенсії тепер буде єдиною для всіх і в цьому кардинальна відмінність від старої системи, каже міністр соцполітики.

Раніше людям, які давно вийшли на заслужений відпочинок, налічували пенсію, виходячи із застарілого розміру середньої зарплати в країні 1200 гривень. І вже більше десяти років розмір пенсій не переглядали.

Тому більшість більше вісімдесяти відсотків українських пенсіонерів отримували мінімальну пенсію. Розмір мінімалки потроху зростав. А решта пенсії ні. Це призвело до зрівнялівки сорок років стажу у людини або всього п’ятнадцять отримуй мінімалку.

Тепер після прийняття реформи при розрахунку розміру виплат береться базова середня зарплата в три тисячі сімсот гривень. Це вже більш адекватна сума, яка відображає середню зарплату в країні за останні три роки.

І вона застосовується до всіх хоч двадцять років тому людина пішла на заслужений відпочинок, хоч тільки вчора. Найбільш істотне підвищення як раз і торкнулося саме тих людей, які пішли на пенсію давно. І всі ці роки лише спостерігали, як ціни ростуть, а їх пенсія немає.

Кількість стажу і розмір внесків, які відраховувалися із зарплати людини до Пенсійного фонду тепер виключно від цього буде залежати розмір пенсії.

Крім того перерахунок пенсій буде проводиться і в наступні роки. Автоматично виходячи із середньої зарплати і рівня інфляції в країні. Це так само передбачено пенсійною реформою.

Крім того відтепер в Україні скасували податок для працюючих пенсіонерів. У них вже не будуть забирати п’ятнадцять відсотків від пенсії.

Читайте також: КОЛИ І ЯК УКРАЇНЦІ ЗБИРАТИМУТЬ НА ПЕНСІЇ

А людей, які змушені трудиться після виходу на заслужений відпочинок, в Україні півмільйона. Раїса Гончарова одна з них. Працює в одній з лікарень Києва. Каже, на пенсію в півтори тисячі гривень прожити неможливо.

Пенсію жінка отримує на банківську картку. Ось прийшла окрема СМС їй додали 995 гривень. Каже, могло б бути і більше за 53 роки стажу. Але і за це спасибі. Гроші витратить на ліки.

На підвищення пенсій з держбюджету потрібна сума в шість мільярдів гривень кожен місяць. Сам міністр соцполітики запевняє підвищення соцстандартів на зростання цін не вплине.

У будь-якому випадку зарплати і пенсії будуть рости швидше, ніж ціни, запевняє Андрій Рева. Чи правий міністр ми все вже скоро зможемо побачити.

Джерело.

You cannot copy content of this page