fbpx

Під ялинку чекаємо долар по 28: прогноз експертів

Фінаналітики говорять про узгоджену політику Кабміну і Нацбанку для наповнення держбюджету. В Україні знову почав дорожчати долар. З початку тижня курс його готівкового продажу піднявся більш ніж на 20 коп., досягнувши 26,86 грн/долар.

Більшість економістів і фінансистів прогнозує, що це надовго, так як треба наповнювати бюджет, а акцизи і ПДВ на імпорт у нас стягуються у валюті. І все наполегливіше говорять про курс в 28-28,5 грн/долар до кінця року.

Доходи

Як уточнив нам президент Украналітцентра Олександр Охрименко, при нинішньому курсі долара в 26,5 грн його підвищення на 1 грн збільшує обсяг надходжень до бюджету від мит ​​на підакцизні товари (паливо, спиртне, транспорт) на 4%.

Читайте також: ХТО ЗАМІСТЬ КРОЛИКА І ПІДРОБЛЕНИЙ КАВИ: НЕБЕЗПЕЧНІ ПРОДУКТИ НА ЯРМАРКАХ

“Якщо в минулому році за рік зібрали в скарбницю 35 млрд грн за рахунок акцизів, то в нинішньому тільки за рахунок курсу можна отримати на 1,3-1,5 млрд грн більше, – підрахував Охріменко. – Ще вище виявляться доходи від імпортного ПДВ , тут прибавка до бюджету складе до 10 млрд грн.

Якщо гривні не опуститься, скарбниця цих грошей недобере. А є ще податки на експортерів, які можуть продати за кордон тим більше продукції, ніж дешевше гривня, так як наші товари від цього стають конкурентоздатною”.

Прогнози

У той же час Охріменко не прогнозує, що долар виросте до кінця року більш ніж до 27 грн. За його словами, нинішній тимчасовий сплеск курсу викликане виходом на ринок крупного покупця – “Нафтогазу” – яким потрібна валюта для закупівлі газу до отопсезону.

“І як тільки” Нафтогаз “припинить закупівлю валюти (мова йде приблизно про 100 млн доларів), курс знову піде вниз”, – упевнений Охріменко.

З ним не згоден старший аналітик “Forex club в Україні” Андрій Шевчишин: “До кінця грудня долар поступово подорожчає і буде перебувати в коридорі 27,5-28,5 грн. Невеликі коливання (29-30 коп.)

Очікувані, так як вони залежать від припливу і відпливу валюти на міжбанку, тому можливі зміцнення гривні носять короткочасний характер. Але Нацбанк не допустить стрімкого знецінення гривні і паніки на готівковому ринку – як тільки курс перевищить 27 грн/долар, регулятор тут же частково продасть подорожчала валюту.

Яка була їм викуплена за курсом 26 26,2 грн, коли на міжбанку спостерігався надлишок валюти, заробивши на цьому і одночасно стримавши подальший стрибок курсу”.

Банкіри також впевнені в тому, що курс виросте, вважаючи це узгодженої політикою Кабміну і Нацбанку. Саме з цієї причини Нацбанк поки не виходить з валютними інтервенціями на міжбанківський ринок, очікуючи, поки долар подорожчає понад 27 грн.

“Включений ринковий механізм виконання пункту меморандуму з МВФ про середньорічний курс в 27,2 грн/$.

Регулятор в грудні стане плавно підвищувати курс, спершу не продаючи валюту при її нестачі на міжбанку, потім стабілізує курс продажами, поки в кілька прийомів НЕ доведе його до кінця грудня до 28 грн/$”, – роз’яснив нам Львів. 

Джерело.

You cannot copy content of this page