fbpx
Економіка
Підвищення пенсій із першого жовтня – під загрозою зриву

Український парламент минулого тижня так і не розглянув пенсійну реформу. Дізналася, чим може загрожувати країні нерозторопність нардепів, і чи залишилися у реформи шанси бути прийнятою.

КЛЮЧОВЕ ПИТАННЯ. Одним із пріоритетів уряду на цей рік було осучаснення пенсій, заплановане на перше жовтня. По ньому майже 6 млн українців повинні були отримати надбавку в розмірі від 200 до 1000 грн.

Саме для цього Верховна Рада повинна була в вересні прийняти у другому читанні відповідний законопроект. Однак протягом усього минулого тижня (вона була останнім пленарним в цьому місяці) парламентарії розглядали поправки до судової реформи.

Їх, нагадаємо, набралося трохи менше п’яти тисяч. У підсумку часу на пенсійну реформу у народних депутатів не залишилося, а ініціативу спікера Андрія Парубія працювати в четвер до упору нардепи тричі провалили.

Читайте також: БІЗНЕС В ЖИТЛОВИХ БУДИНКАХ: НАВІЩО ВІН ПОТРІБЕН МІСТАХ І ЧИ МОЖНА З НИМ БОРОТИСЯ

Лідер фракції БПП Артур Герасимов зізнався в кулуарах Ради, що для голосування по реформі необхідно об’єднати зал. Але через величезної кількості правок до судреформе цього не сталося.

“У парламенту були абсолютно всі можливості, щоб прийняти рішення по новій пенсійній системі. Ключовим питанням є підняття пенсій в жовтні. Не в листопаді, а вже в жовтні.

Для цього потрібно провести колосальну роботу і Пенсійному фонду, і уряду. Ми до цього готові . Але якщо рішення буде і далі затягуватися парламентом, ми не зможемо цього зробити в жовтні “, – звернувся до ВР прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

ВІДПОВІДЬ ОПОЗИЦІЇ. За словами політолога Володимира Фесенка , факт, що пенсреформу не вдалося прийняти до 1 жовтня, неприємний, але не смертельний.

“Це був термін важливий для уряду. Але її не прийняли не тому, що не проголосували, а тому що затягнулося розгляд по судовій реформі.

Зараз прем’єру, та й влади в цілому, є сенс звинуватити опозиціонерів в тому, що через затягування тисячними поправками розгляду судової реформи не вдалося з першого жовтня підняти пенсії “, – розповів політолог , додавши, що на наступному пленарному тижні шанси прийняти реформу досить високі.

У профільному комітеті ВР нам підтвердили, що в жовтні реформа точно буде прийнята.

Політексперт Руслан Бортник впевнений: в жовтні реформу приймуть, при цьому досить великою кількістю голосів: “Це станеться, оскільки навіть опозиційним депутатам буде складно обґрунтувати виборцям, чому вони не отримають підвищені пенсії.

Але тут є один маленький нюанс – їх можна підвищити і заднім числом . тобто пенсії за жовтень виплатять в листопаді і, умовно кажучи, у нардепів буде ще цілий жовтень для голосування.

Крім того, уряд може підвищити пенсії просто своєю постановою або внесенням змін до закону про госбюд жете. Найчастіше, в минулі роки, пенсії підвищувалися саме рішенням Кабінету міністрів “.

Такої ж позиції дотримується і міністр фінансів Олександр Данилюк: “Навіть якщо реформа буде прийнята на першому тижні жовтня або другий – ми забезпечимо фінансування з 1 жовтня”.

Джерело.

facebook