fbpx
Breaking News
Ви здивуєтеся, як легко приготувати вдома улюблений смаколик дорослих і діток – МАРШМЕЛЛОУ! Я оце як навчилася – так ніколи тепер не купую, а готуємо з дітьми що вихідних. На весь тиждень до кави та какао!
Моя свекруха дуже добре готує, завжди нас і онучат балує смаколиками, коли наїжджаємо в гості. А Палюшки з квашеної капусти – це її коронна страва і, мабуть, найсмачніше з того, що я взагалі їла!
“Коли душу або тіло охоплюють якісь немочі – не спіши бігти за ліками, бо найкраща цілюща сила в цій Молитві до нашої Небесної Цариці на поміч у немочі “, – так говорила мені в дитинстві бабуся. Вона читала цю молитву і коли хворіла сама, і над дітьми й онуками. Тепер за потребою читаю її я з бабусиного молитовника. Читаю, і щиро ВІРЮ, бо у ВІРІ і є найбільша сила.
Я, якщо чесно, давно не прасую постільну білизну. А ось обгрунтовані підтвердження того, що я роблю правильно!
Ці дуже гарні налиснички мене навчила готувати мама-свекруха. начинку берете будь-яку за смаком, а самі млинці дуже ефектні і смачні. Здивуйте рідних на Масляну! 
Україна
Проблеми з отриманням не зникли: чому українцям стало вaжкo оформити закордонний паспорт

У 2017 році видано 4 млн паспортів, але проблеми з їх отриманням не зникли. Черги на оформлення, місяці очікування і хабарі без гарантій. З якими проблемами до цих пір стикаються українці, які бажають оформити біометричний паспорт для безвізових поїздок до Європи.

Мільйони і черга

У 2017 році біометричні паспорти отримали 4 млн осіб, повідомив глава Держміграційної служби Максим Соколюк. Для порівняння, в 2016-м документи отримали трохи більше 1,5 млн українців. Разом з тим в ГМС зізналися, що сьогодні з видачею паспортів до цих пір не все гладко з-за черг.

Цю інформацію підтвердили і на держпідприємстві “Документ”, яке приймає і оформляє заяви на видачу паспортів. Однак в обох організаціях причину черг не назвали – запропонували звернутися в поліграфкомбінат “Україна”, який друкує паспорти. Однак жоден з телефонів комбінату, зазначених на його сайті, не відповідав.

Очікування і хабарі

Киянка Тамара Тиждень розповіла, що чекає свій паспорт близько п’яти місяців – документи подала ще в листопаді 2017 року. Тоді їй пообіцяли, що паспорт буде готовий через 2-3 місяці.

“Минуло чотири місяці, я пішла в паспортний стіл, там сказали почекати ще – вони збільшили час виготовлення до чотирьох місяців. Це при тому, що на кінець березня я взяла квитки в іншу країну, тому що сподівалася вже до того моменту отримати паспорт.

При цьому в ДП “Документ” мені розповіли, що раніше приймали заяви для прискорення процедури, але зараз відмовилися від цього – на цьому “прискоренні” співробітники нібито почали брати хабарі, і навіть було кілька затримань”, – говорить Тамара.

Читайте також: ДЕ ЧЕКАТИ ПОТЕПЛІННЯ І ДОЩІ: ПРОГНОЗ ПОГОДИ В УКРАЇНІ НА ТИЖДЕНЬ

Минулого місяця поліція затримала 8 співробітників ГМС, які видавали біометрику в обхід черги. За даними поліції, чиновники вимагали 3000 грн за оформлення документа в 22-денний термін і 11 тис. Грн – за 1-2 робочих дні.

За словами Євгена Хрімлі, який отримав паспорт на минулому тижні, цим корупція при отриманні біометрії не обмежується.

“Друг розповів, що у нього є знайомі в районній міграційній службі, які допоможуть зробити паспорт без черг. Так і вийшло: по 200 грн за одну людину пішло на” підмазати “, по дзвінку ми домовилися з паспортисткою на час. Я приїхав, обійшов чергу і пішов прямо до неї в кабінет, – розповідає Євген.

“Там мене сфотографували, зняли відбитки пальців і, так як я переселенець, додатково потрібно було зібрати пакет документів: довідка переселенця, військовий квиток, робоче посвідчення, навіть дипломи школи та інституту. Все це я здав, заплатив держмито в 600 грн, і мені сказали: чекайте місяць-півтора. Заповітну книжечку я отримав через три місяці з “хвостиком”.

Допоможе нове обладнання

Спікер ДП “Документ” Володимир Поліщук розповів, що очікує рішення проблеми черг найближчим часом. За його словами, до оформлення паспортів за 7 і 20 днів дозволить повернутися нове обладнання, яке поліграфкомбінат “Україна” закупило у січні цього року.

Перший віце-прем’єр Степан Кубів додав, що обладнання вирішить проблему технічного виготовлення закордонних паспортів і це дозволить протягом 2-3 місяців поступово повернутися до планової видачі.

Джерело.

Related Post