fbpx

Що буде з доларом в Україні найближчим часом і на що це може вплинути

Від курсу долара залежать інфляція, ціни на бензин, машини і квартири, повідомляє «Сегодня».

В Україні офіційний курс долара досяг 26 гривень. Вже до кінця цього тижня, відзначають експерти, національна валюта по відношенню до американської подешевшає ще на 50 копійок.

До вартості валюти прив’язані ціни на бензин, імпортна техніка, квартири, машини і навіть газ . Як зміниться курс гривні на цьому тижні і на що це може вплинути.

Як і чому падає гривня

Період зміцнення гривні закінчився. Уже кілька тижнів національна валюта плавно девальвує. Так, на минулому тижні гривня втратила у своїй вартості ще 1,3%, а тижнем раніше – 2,4%.

На цьому девальвація, впевнені експерти, не зупиниться. Якщо влітку долар продавався за 25,5 – 26 гривень, то вже у вересні переступив позначку в 26 гривень.

“На цього тижня ми очікуємо продовження зростання курсу долара. Офіційний курс долара і його вартість на міжбанку можуть піднятися в діапазон 26,1-26,4 гривні, а готівковий долар може котируватися близько 26,3/26,5 гривні”, – відзначає старший аналітик ” Альпарі ” Вадим Іосуб.

“На цього тижня ми очікуємо продовження зростання курсу долара. Офіційний курс долара і його вартість на міжбанку можуть піднятися в діапазон 26,1-26,4 гривні, а готівковий долар може котируватися близько 26,3/26,5 гривні”, – відзначає старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб.

Читайте також: ГРОШЕЙ НА СУБСИДІЇ ЗНОВУ НЕ ВИСТАЧАЄ: ЩО БУДЕ ВЗИМКУ І ЧОМУ ЗНОВУ ПРОБЛЕМА З “ЗНИЖКАМИ”

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко також упевнений, що гривню найближчим часом очікує девальвація. Експерти сходяться на думці, що вже незабаром курс переступить психологічну позначку в 27 гривень.

У вересні починається період активних виплат по кредитах, підготовка до опалювального сезону і зростає ділова активність. Але великих стрибків на цьому тижні не варто очікувати.

Варто відзначити, що восени традиційно курс падає вже кілька років. Якби НБУ штучно утримував валюту, заплановані в бюджеті на цей рік показники виконати не вдалося б.

Від курсу гривні в тому числі залежать обсяги експортної виручки і динаміка зростання ВВП, пояснює Олег Устенко.

Економічних підстав для різкої девальвації також немає. По-перше, кон’юктура на зовнішніх сировинних ринках залишається для України сприятливою, по-друге, співвідношення попиту і пропозиції на ринку також стабільно.

Що може змінитися через курс найближчим часом

Від курсу долара в першу чергу залежать ціни на імпортні товари. Як розповів “Сегодня” екс- міністр економіки Віктор Суслов, пропорційно з доларом ростуть ціни на імпортні продукти, техніку.

Наприклад, якщо зараз дороге імпортне вино коштує 2600 гривень, після подорожчання курсу на 10% ця ж пляшка буде продаватися вже по 2860 гривень. Також до курсу прив’язані ціни на квартири і іномарки.

“Весь вторинний ринок ісчесляется в доларах. Але це не означає, що якщо долар злетить, то ринок розквітне. Навпаки. Ми останні кілька років спостерігали, як ринок падав через стрибки долара.

Ціни в гривнях дійсно ростуть, але в доларах їх доводиться знижувати. Тому ринок стабільно, навіть до сих пір, показує падіння “, – розповідає київський рієлтор Максим Бабуряк.

Приблизно четверта частина споживчого кошика – імпортні товари, в тому числі і енергоносії. Тому після девальвації неминуче зростання темпів інфляції. Відзначимо, Національний банк прогнозував на цей рік інфляцію в районі восьми відсотків з можливою похибкою в два процентних пункти.

При цьому більшість експертів сходяться на думці, що рівень інфляції за підсумками цього року досягне 12%. До слова, за словами міністра фінансів Олександра Данилюка, до 2020 року інфляція в Україні знизиться до 5%.

Також від вартості долара залежать і ціни на бензин. За словами екс-президента Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леоніда Косянчука, експерти вже давно вивели залежність: долар дорожчає на 10 копійок, а бензин слідом за ним – на сім копійок.

Така залежність пояснюється залежністю українського ринку світлих нафтопродуктів від імпорту. Практично 85% бензину Україна купує за кордоном. Більш того, і податки доводиться платити в іноземній валюті – євро .

Тому чим гірше почувається гривня, тим вище повинні бути ціни на автозаправних станціях. Так, якщо курс гривні підскочить до 28 гривень, вже через два тижні бензин марки А95 подорожчає з 25 до 26,5 гривень за літр.

You cannot copy content of this page