fbpx

Що буде з цінами на бензин у вересні

Влітку бензин і дизпаливо істотно не подорожчали, але злетів у ціні автогаз. Восени заправити авто стане дорожче, кажуть експерти.

Сьогодні заправити автомобіль з баком на 48 л бензином “А-95” дешевше на 24,96 гривні, ніж в червні. Настільки ж подешевшав і “А-92”.

Заправка бака дизпаливом подешевшала на 42,7 гривень. Однак заправка автогазом подорожчала. Що буде із цінами на паливо у вересні, повідомляє «Сегодня».

Що було з цінами на паливо влітку

Ціна бензину на АЗС залежить від вартості нафтопродуктів на європейських ринках і курсу долара. Українські компанії розплачуються за імпортні нафтопродукти і платять податки в валюті.

Тому цінники на заправках прямо залежать від курсу гривні. Практично все літо національна валюта тільки зміцнювалася, а вартість нафти була відносно стабільною.

До того ж обсяги продажів істотно не змінилися. Це головні причини здешевлення бензину на заправках, зазначає співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

Так, літр 95-го і 92-го подешевшав за літо на 52 копійки. Дизпаливо стало дешевше на 89 копійок. Однак, за словами заступника директора науково-технічного центру “Психея” Геннадія Рябцева, заправки пішли на зниження цін на бензин і дизпаливо, щоб стимулювати попит.

Читайте також: В УКРАЇНІ З’ЯВИЛАСЯ НОВА СОЦІАЛЬНА МЕРЕЖА WOOLIK

“Завдяки тому, що нафтопродукти на кордоні дешевшали – знизилися ціни в оптових продажах. Це відобразилося на цінах на заправках.

Щоб стимулювати попит, компанії було витрачено не лише на збільшення знижок для постійних клієнтів, а й на зниження вартості цін на стелах”, – говорить експерт.

Однак істотно подорожчав автогаз через дефіцит палива на ринку. З квітня до кінця червня ціни на автогаз падали. Через це трейдери не завозили в країну газ з запасом, говорить аналітик “Консалтингової групи А-95” Артем Куюн.

Ситуацію посилили нелегали: “Купуючи по безналу газ у великих трейдерів, вони відразу ж перепродували його за готівку на 300-500 грн / т дешевше (не сплачуючи 20% ПДВ). В підсумку ресурсна діра наростала”, – зазначив аналітик.

Якими будуть ціни на паливо у вересні

Подорожчання долара на одну гривню спровокує підняття цін на бензин і дизпаливо на 60-70 копійок за літр, зазначає Геннадій Рябцев.

Якщо подорожчає нафта на 1%, то бензин знову подорожчає на 10 копійок за літр. За прогнозами аналітиків, гривня у вересні втратить своїми позиціями, які закріпила влітку.

Ціни на паливо залежать від двох чинників: ціни на зовнішньому ринку, оскільки Україна імпортозалежна і курсу гривні, говорить експерт нафтового ринку Леонід Косьянчук. «Імпорт має таку особливість: купуємо за валюту – продаємо за гривні, потім знову купуємо валюту.

Якщо гривня падає, то операторам може не вистачити прибутку, щоб купити таку ж кількість палива. Тому ціни виростають. На зовнішньому ринку коливання завжди є.

До вчора був підйом, вчора – знову барель подешевшав. Всі ці коливання згладжуються – ринок може і не відреагувати. А ось до курсу валют ціни дуже чутливі “, – коментує експерт.

Читайте також: ЯКІ ЗМІНИ ЧЕКАЮТЬ УКРАЇНЦІВ ВОСЕНИ: ОНОВЛЕНІ ПАСПОРТА, ТБ-КВОТИ І ЕВРОПРАВА

До кінця вересня ціни на автогаз можуть впасти до 11-12 гривень за літр, прогнозує заступник директора НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев. Вже зараз він дешевшає на 5-7% в тиждень. Ціни опустяться до прогнозованого рівня, якщо до кінця місяця гривня не обвалиться, говорить він.

Протилежна ситуація на ринку бензину і дизпалива. Аналітик прогнозує, що дизпаливо подорожчає приблизно на 70 копійок, бензин – на 1,5 гривні. До цього призведе можливе падіння національної валюти і зростання цін на світовому ринку.

За словами Геннадія Рябцев, це може статися, оскільки країна купує 80% енергоресурсів. Тому курс валют буде визначати вартість палива на кінець вересня. Якщо гривня не буде падати – вартість може залишитися стабільною.

You cannot copy content of this page