fbpx

Які зміни чекають українців восени: оновлені паспорта, ТБ-квоти і европрава

Знизять норми споживання газу і зрівняють в суді права батьків і матерів.

Ця осінь принесе українцям кілька важливих змін. З жовтня зменшаться соціальні норми споживання газу для населення, а батькам суд дасть однакові права при розлученні.

Пластикові паспорти почнуть видавати з вбудованою електронним підписом, а водійські права – з чіпом всередині. Крім того, в жовтні Україна по-новому буде дивитися телевізор.

З 1 жовтня Кабмін на 25% зменшить норми споживання газу населенням: на газову плиту для приготування їжі буде покладатися 3,3 куб. м на людину замість 4,4, для приготування їжі та підігріву води – 5,4 куб. м / чол. замість 7,1, а на газову плиту і водонагрівач норматив зменшиться з 14 до 10,5 куб. м/чол.

За таким нормам будуть формуватися рахунки для тих сімей, у яких немає лічильників на газ і які не отримують субсидії.

“Рівень оснащеності індивідуальними лічильниками газу поки низький. А там, де вони є, статистика говорить, що соціальні нормативи є завищеними – сім’я стільки не споживає.

Читайте також: СКІЛЬКИ ЗАБОРГУВАЛИ УКРАЇНЦІ ЗА КОМУНАЛКУ: ЩО ЗАГРОЖУЄ БОРЖНИКАМ

Уряд проаналізував ситуацію і наблизило соціальні нормативи газу на приготування їжі і підігрів води до фактичному споживанню послуги”, – сказав глава Мінсоцполітики Андрій Рева.

В середині осені повністю запрацюють українські квоти на ТБ: з 13 жовтня закон , підписаний президентом ще в червні, вступає в силу в повному обсязі. Згідно з документом, в ефірі загальнонаціональних каналів має бути не менше 75% контенту українською мовою, а в ефірі регіональних – не менше 50%.

На вимогу Європейського суду, з 1 жовтня Україна вводить нові правила врегулювання суперечок щодо опіки над дітьми при розлученні.

Тепер права батька і матері в очах суду дорівнюватимуть (зараз мати в пріоритеті), а опікуна дитині обиратимуть в залежності від матеріального і психологічного стану батьків. Таким чином, в програші можуть опинитися безробітні матері, яких містили чоловіки.

У листопаді повинні завершити приведення водійських прав до стандартів ЄС . Новий варіант документа оснастять чіпом, діяти вони будуть від 5 до 15 років (а не 30, як зараз), додадуть нові категорії (водій мотоцикла і водій триколісного транспорту).

Щоб отримати водійські права нового зразка, заново здавати ПДР буде не потрібно – лише пройти медогляд. Ціна переоформлення – 201 грн.

І, нарешті, бонус осені-2017. На українців чекає додатковий вихідний – в честь Дня захисника України відпочиватимемо цілих три дні. Оскільки саме свято (14 жовтня) в цьому році припадає на суботу, додатковим вихідним стане понеділок, 16 жовтня.

Оновлені пенсії і е-підпису

Вже з 1 жовтня українцям можуть осучаснити пенсії. За умови, що парламент у вересні прийме багатостраждальну пенсійну реформу в другому читанні.

Осучаснення торкнеться 5,6 млн з 11,9 млн пенсіонерів: понад мільйон людей отримають надбавку більше 1000 грн, для двох мільйонів сума пенсії збільшиться в межах 500-1000 грн і ще близько 2,5 млн пенсіонерів отримають надбавку до 500 грн.

До кінця осені у нас може заробити оновлений Верховний суд. Конкурс кандидатів завершився, залишилося дочекатися, коли Вища рада правосуддя подасть президенту на підпис список кандидатів на посади.

Читайте також: РАДА ВВЕЛА 12-РІЧНЕ НАВЧАННЯ В ШКОЛІ

Також в найближчі три місяці українці почнуть отримувати внутрішні ID-паспорта з вбудованою електронним цифровим підписом (ЕЦП).

ID-паспорта з таким підписом дозволять громадянам вільно користуватися державними і банківськими онлайн-послугами, а також підтверджувати особистість в будь-яких інтернет-операціях.

А ще, за словами прем’єра Володимира Гройсмана, до кінця року запрацює онлайн-реєстрація шлюбів і новонароджених.

You cannot copy content of this page