fbpx
Здоров'я
Що робити, коли закладає вуха: розповіла ЛОР-лікар

Вуха може закласти в будь-який момент: коли ви подорожуєте на літаку або проїжджаєте поблизу гір або ж просто піднімаєтеся в ліфті. Джерело

ЛОР-лікар Катерина Довлатова розповіла, що робити, якщо заклало вуха.

1. На зльоті та під час посадки можна позіхати або ковтати, пити дрібними ковтками, жувати жуйку, смоктати льодяник (а їх часто роздають в літаку)

Маленькій дитині можна дати попити з пляшечки. Це ж допомагає, якщо вуха закладає в ліфті або при будь-якому іншому перепаді висот.

2. Можна зробити масаж барабанної перетинки. Для цього натискаєте на козелок поспіль кілька разів, щільно притискаючи його до слухового проходу.

3. Якщо у вас немає нежиті, то спробуйте подути. Вам потрібно закрити рот, затиснути пальцями ніс і акуратно “видихніть”. Повітрю просто нікуди діватися, і він попрямує в слухові труби. Робити це потрібно обережно кілька разів поспіль.

4. Існують спеціальні вушні затички для літака. Їх мета – зробити перепад тиску більш плавним шляхом наявності деяких фільтрів-клапанів. Крім того, вони пригнічують шум.

Читайте також: Молись на Вервиці щодня. Як Молитися на вервиці

5. Якщо є нежить, набряк в носі, ці заходи навряд чи будуть ефективними. У таких випадках за півгодини до зльоту краще закапати ніс судинозвужувальних засобом. Вибирайте засіб в краплях. Для цього вам потрібно закинути трохи голову назад і трошки нахилити на бік.

6. При алергічного риніту прийміть за годину до зльоту антигістамінний препарат.

7. При наявності хронічної ЛОР-патології або стану після ЛОР-операції варто проконсультуватися з лікарем про можливість перельоту.

8. У літаку не варто спати як дорослому, так і дитині під час зльоту і посадки. Все через те, що уві сні людина рідше ковтає. Цей метод ефективний при проблемах зі слуховим ходом.

facebook