fbpx
Здоров'я
Штам грипу зими 2019−2020: вірус-антипод. Чого остерігатися?

Щороку американські дослідники спостерігають і пророкують, який штам грипу буде домінувати в наступаючому сезоні, і з урахуванням цієї інформації розробляються полівалентні вакцини. В цьому році буде особливо серйозним штам H3N2 або А / Сінгапур. Відомо, що в роки, коли домінує H3N2, кількість госпіталізацій у зв’язку з грипом зростає.

Сезон грипу, як пише НВ.UA, вже не за горами і триватиме він в 2019—2020 році з жовтня по травень. На думку американських медиків, домінувати в цьому році буде особливо небезпечний штам грипу — H3N2.

Лікарі рекомендують робити щеплення від грипу якомога раніше. Будь-яка людина від шести місяців може отримати щеплення. Вакцина містить неактивний вірус, який допомагає організму підвищити імунітет до грипу.

«Я б сказав, що вакцина потрібна для людей, які можуть мати хронічні захворювання, і схильні до ризику захворіти на грип», – вважає Бен Мосс, помічник лікаря в американській клініці Grants Pass.

Вірус особливо небезпечний для дітей, літніх людей та вагітних жінок. До того ж, скоро настане зима , а з нею прийде і холодна погода, тому шанс захворіти зростає.

 

Ознаки грипу:

Температура понад 38 C

Ниючі м’язи

Озноб і піт

Головний біль

Непродуктивний, постійний кашель

Втома і слабкість

Закладеність носа

Хворе горло

Що таке штам H3N2

 

Штам H3N2 також називають австралійським грипом через те, що спалах цієї епідемії була в Австралії. Це вірус підтипу А, який найчастіше викликає ускладнення у дітей та літніх людей. У більшості людей захворювання проходить за тиждень після курсу лікування, однак для деяких воно може стати летальним.

Ви можете зробити щеплення від грипу практично в кожній поліклініці, записавшись на попередній прийом до свого терапевта, або за попереднім записом в приватній клініці. Щоб зробити щеплення в державній клініці, вакцину слід придбати в аптеці.

Джерело

facebook