fbpx

Швидка допомога: хто і на чому приїжджає до українців

В Україні кожен п’ятий автомобіль служби екстреної допомоги потребує капітального ремонту.

Хто і на чому приїжджає до нас, якщо, звичайно, приїжджає, коли ми в хвилюванні набираємо заповітне “103” і чекаємо, відраховуючи кожну хвилину – приїдуть чи ні?

Журналісти проінспектували станції швидкої допомоги по всій Україні.

Отруєння, травма, аварія – ніхто не застрахований від біди. Але чи спрацює заповітне – 103? І якщо відкачають, що далі? Лікарня, де голі стіни і немає обладнання? І реанімація – вгору по сходах – без ліфта.

В Україні кожен п’ятий автомобіль служби екстреної допомоги потребує капітального ремонту. Або – повинен бути списаний.

Місто Остер, Чернігівська область. Сучасного реанімобіля тут немає. Насалик, як за часів Другої світової війни. Саморобні крапельниці – і все це всередині ось таких УАЗик. Це умови, в яких працюють бригади екстреної медичної допомоги.

Машина швидкої – як конструтор зроби сам. З труби водій спорудив крапельницю. Рейки, по яких їздять носилки – теж сам приварив. Машина – латка на латці. І їй швидка точно не допоможе.

Фельдшер Катерина Овечко дефібрилятор в останній раз бачила під час навчання. Замість нього – масаж серця. Але і його потрібно робити наполовину зігнувшись. А ще трясе неймовірно – машина дуже жорстка.

Читайте також: ТАРИФИ ПО-НОВОМУ: ЯК І ДЛЯ КОГО МОЖЕ ЗМІНИТИСЯ ВАРТІСТЬ ХОЛОДНОЇ ВОДИ В 2018-М

Коли на вулиці плюс тридцять – в машині все п’ятдесят. І сильний запах палива замість ароматизатора. Адже вікна тут не відкриваються.

Їх бригада обслуговує місто Остер і двадцять навколишніх сіл. До деяких – більше сорока кілометрів. Ось якраз надходить виклик. Вісімдесятилітня жінка. Стрибок тиску. 200 на 80.

Межа для цієї машини – дев’яносто кілометрів на годину . Більше – просто розвалиться, каже водій. Хоча по грунтовці все одно не розженешся – максимум друга передача.

За таким дорогам доїхати до пацієнта за 20 хвилин просто неможливо.

А адже це – життєво необхідний норматив! Для порівняння – в країнах ЄС швидка зобов’язана приїхати на виклик за 10 хвилин! В Ізраїлі – за 4 хвилини. Сьогодні швидка доїхала за пів години.

Таких викликів за день – десятки. У цьому селі, наприклад, ні лікаря, ні фельдшера. Люди викликають швидку просто щоб отримати хоч якусь медичну допомогу.

А що у великих містах? Запоріжжя. Тут на станціях екстреної медичної допомоги крім старих Газелей трапляються і новенькі Пежо.

Все необхідне обладнання на автомобілях є, кажуть медики. На нових машинах – більш сучасне. А на Газелях є справжні раритети. Кисневого балона, наприклад, недавно виповнилося тридцатать.

Джерело.

You cannot copy content of this page