fbpx

Скільки може коштувати проїзд по першій платній дорозі в Україні

Інвестор зможе стягувати плату протягом 25 років, а потім дорога стане державною і безкоштовної.

В Україні планують побудувати першу платну дорогу. Кошторис вже підрахована, зараз шукають інвесторів‚ пише «Сегодня».

Зараз на міжнародній трасі Е-95 водії годинами простоюють в пробках. “Розширити цю дорогу вже неможливо, дорога по суті експлуатується на межі своєї пропускної спроможності”, – розповідає
радник голови державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кава.

Натомість, за його словами, можна побудувати нову – платну. Будівництво буде проходити за рахунок інвесторів, кажуть в “Укравтодорі”. Але нова дорога протягнеться тільки від Києва до Білої Церкви.

“Максимальна швидкість там буде складати 130 або 140 км / ч. Середня вартість разового проїзду становить 9 євроцентів за км, тобто в разі дороги Київ – Біла Церква це буде сума близько 4,5 євро “, – розповідає Кава.

Будівництво нової траси в 50 км обійдеться в 300 млн доларів, підрахували в Укравтодорі. Інвестор зможе стягувати плату за проїзд протягом 25 років, а потім – дорога стане державною і безкоштовною.

Читайте також: В УКРАЇНІ ВПАЛИ СЕРЕДНІ ЗАРПЛАТИ

Втім, автоексперт Владислав Антонов передбачає: як тільки з’явиться платна дорога – стару, альтернативну – не братимуть ремонтувати.

“Сенс робити дві ідеальні дороги: одну платну, другу – безкоштовну. Це просто не окупить платну дорогу.

Тому сенс державі, сенс інвестору ремонтувати трасу Київ – Одеса , коли є поруч автобан, на якому знімаються гроші ?”, – міркує Антонов.

Майже по всій Європі платні дороги давно побудували. У Франції та Італії потрібно платити за певний відрізок. А ось в Швейцарії, Чехії або Австрії доведеться придбати абонемент на проїзд.

Це досить дороге задоволення, так як з півночі на південь дорога обходиться в 85 євро, але з іншого боку – це дає можливість їхати на великій швидкості.

Перша платна українська дорога може з’явитися тільки через кілька років. Більш того – добро на це має дати Верховна Рада.

You cannot copy content of this page