У грудні 2017 року субсидії на житлово-комунальні послуги отримували 6 млн 920,7 тис. Українських сімей з 14 млн 980 тис. Такі дані наводить “Укрстат”.
Одержувачів субсидії стало більше
Роком раніше, в грудні 2016- го, одержувачами субсидій було всього 4 млн 398,8 тис. Сімей із 15 млн 33 тис. Виходить, за минулий рік число одержувачів субсидій зросла більш ніж на 50%. Якщо в 2016-му субсидії нараховувались лише кожному третьому домогосподарству (29,3%), то в 2017-му – майже кожному другому (46,2%).
Таким чином, якщо порівнювати місяць до місяця, вийде, що прогнози міністра соціальної політики України Андрія Реви не виправдалися. Нагадаємо, в квітні 2017 року міністр говорив, що через підвищення мінімальних зарплат станом на 1 січня 2018 року кількість одержувачів субсидій в Україні скоротиться до 5 млн. домохозяства.
І навіть якщо порівнювати з лютим 2017 року, коли допомога на оплату житлово-комунальних послуг отримували 6 млн 356 тис. Домогосподарств, до кінця року цифра збільшилася.
Зате не виправдалися і похмурі прогнози тих експертів, які говорили, що у людей будуть масово відбирати субсидії за покупки понад 50 тис. грн або за борги. Такі випадки, безумовно, є, але поки вони, схоже, не вплинули на загальне число субсідіантів.
Читайте також: ЯК СИЛЬНО ПОТЕПЛІШАЄ І ДЕ ЧЕКАТИ ОПАДІВ: ПРОГНОЗ ПОГОДИ В УКРАЇНІ НА ТИЖДЕНЬ
Розмір субсидії скоротився, і тенденція продовжиться
А ось середній розмір призначеної субсидії вже зменшився. Якщо в грудні 2016- го на одну сім’ю доводилося в середньому 1364,5 грн. субсидії, то в грудні 2017 го – 993,4 грн.
Нагадаємо: восени 2017 року Україна на 100-1000 грн зросли пенсії, і це не могло не відбитися на середньому розмірі державної допомоги.А в найближчі місяці середній розмір субсидій може скоротитися ще більше.
Також, з 1 січня підвищилася мінімальна зарплата з 3200 до 3723 грн, і тепер при розрахунку субсидії буде використовуватися цей підвищений показник. Відповідно, при виросли зарплати розмір державної компенсації зменшиться.
Станом на грудень найбільші субсидії отримували жителі Тернопільської та Рівненської областей. Середній розмір субсидій в цих регіонах становив, за даними “Укрстату”, 1554,1 і 1518,9 грн. відповідно. Найнижчі субсидії в цей же час були в Одеській і Закарпатській областях – в середньому 548,7 і 630,2 грн. відповідно.
Хто частіше звертається за субсидією
Типовий одержувач субсидії в Україні – це самотня людина, яка живе в місті. Як повідомляє Укрстат, дві третини звернулися за субсидіями – жителі міст (67,5%). Жителів сільської місцевості, відповідно, лише третина.
Майже кожне друге домогосподарство, яка отримує субсидію, складається з однієї людини (46,2%). На другому місці за частотою оформлення субсидій – сім’ї з двох чоловік (28,2%).
Скільки бюджетних грошей йде на субсидії
За даними “Укрстату”, за весь 2017 рік загальна сума субсидій, призначених домогосподарствам, склала 3 млрд 980,1 млн грн. У той же час організаціям, що надають житлово-комунальні послуги, за минулий рік було нараховано 66,3 млрд грн.
До бюджету 2017 року спочатку закладали 61,2 млрд грн на субсидії, але восени додали ще 10 млрд грн на цю статтю.
У державному бюджеті на 2018 році на виплату житлово-комунальних субсидій спочатку передбачалося виділити 55 млрд грн., але пізніше додали ще 15 млрд. Таким чином, Верховна Рада затвердила бюджет на 2018 рік з торбою 71 млрд грн на житлово-комунальні субсидії.
Недавні записи
- На днях вирішила завести синів до бабусі з дідом в село. Але там на мене чекав неприємний сюрприз. Виявляється, брат намовив маму з татом, щоб вони всю хату переписали на нього, бо я вже, ніби, своє отримала. Але ж я то отримала не від батьків. Мама пояснює все тим, що Михайло з дружиною будуть їх з татом доглядати до останнього. Але мені хата не потрібна, щоб жити. Мені б дітей мати куди завести, від задушливого міста
- Коли молодша дочка Лариси кинула “квіточку” з полунички мені прямо на дизайнерські штори, я ледь не луснула від злості, і відразу ж зробила зауваження і мамі і дитині. Як-не-як, а Софійці вже два роки минуло, елементарне вона повинна знати. Сестра чоловіка на мене сильно образилася, і коли взувалася сказала, що з таким ставленням до її дітей, нам Боженька ніколи своїх не дасть
- Відразу ж після весілля невістка взялася керувати. Надумала воду в хату провести, потім ванну кімнату облаштувати. Я їх переконувала до останнього, що в селі цього не потрібно. Не слухали. Син наче очманілий слухав дружину. Потім в рух пішли євроремонти. Я і тут я влізла. Закінчилося все тим, що я одна в хаті залишилася. Ви знаєте, мені так соромно за свій вчинок перед сином і невісткою. Я б хотіла все повернути, але вже пізно
- Свекор сидів в дальній кімнаті з газетою в руках. Я ж прийшла і сказала, що сідаємо за стіл. Він так на мене дивно подивився, і нічого не відповів. Потім свекруха його гукнула – тишина! І вже після цього вона попрямувала в кімнату, щоб особисто йому сказати, що “його величність” можуть йти до столу. Коли ми були наодинці з Андрієм, я його спитала, чому тато так дивно сьогодні поводиться, а він відповів, що це не сьогодні, а все життя так
- На Трійцю був день народження в онука. Ми з чоловіком прийшли гонорово, з конвертом, а ось свати подарували аж коробку цукерок. – Дай Бог, щоб наступного року було легше, і ми купимо подарунок за два роки. – І це в них такі балачки повторюються з року в рік. Але через тиждень я дізнаюся, що вони зі сватом купили собі нову плазму. І ці “бідні взяли її не в кредит, а повністю розрахувалися. Ось так себе треба любити. Мені б соромно було на їм місці